Signalement Theo Jordans, geboren 1956 te Venlo. Hij volgde van 1976 tot 1981 de Academie Minerva te Groningen, vrije afdeling. Daarna (tot 1984) de eerste-graadsopleiding tot leraar. Sinds 1985 woont hij in Groede en werkt hij als docent beeldende vorming aan diverse onderwijsinstituten, vooral in Zeeuws-Vlaanderen. Hij kreeg mooie prijzen voor zijn werk en exposeerde in binnen- en buitenland. Zijn jeugd in Venlo was een leven vol muziek: vader en moeder waren professione le musici. Ze reisden met het gezin elk jaar naar de Salzburger Festspiele. Zijn oom was de bekende dirigent van het Brabants Orkest, Hein Jordans, zijn zus Wyneke Jordans is concertpianiste. Alleen Theo ging de beeldende kunst in. Direct na de middelbare school vertrok hij naar Groningen. Ver van Venlo, om een eigen weg te gaan. Aan zijn taalgebruik hoor je nog enige Groningse invloed. De Academie voor Beeldende Kunst Minerva gaf hem een opleiding met de nadruk op de grafische vakken. Tot de liefde vaste vormen kreeg, er een gezin kwam, en hij een bestaan wilde opbouwen dat tenminste naast het kunstenaarschap een ge regeld inkomen gaf. Het werd Groede in West-Zeeuws-Vlaanderen. Nagenoeg bij toeval. Maar het West-Zeeuws-Vlaamse landschap pakte hem en gaf hem handen vol werk. Over zijn Groningse tijd praat hij met plezier: 'Het was mooi en open, en het culturele leven was er inspirerend. Dat mis ik hier wel eens'. Met zijn geliefde heeft hij een zoon en een dochter en hij spreekt met warmte over hen. De dochter van 20, zit in Maastricht op de Academie. De zoon, een paar jaar ouder, is een andere weg gegaan en werkt in de horeca. Theo Jordans is ook als organisator van Muzen in Arcadia actief, de tweejaarlijkse culturele manifestatie met tentoonstellingen, concerten en optredens in Aarden burg en omgeving.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 76