Landschappelijk Op de grote tafel in het atelier ligt Tekens in het land uit 2005, een boek met tekeningen van Theo Jordans en gedichten van André van der Veeke. Hij haalt de originelen tevoorschijn. Schitterende intieme tekeningen geïnspireerd op het land schap in de omgeving van Aardenburg. In een oneindig aantal tinten grijs. 'Krijt en dekwit, gewassen en sinds een aantal jaren gebruik Ik geprepareerd pa pier. Kijk, die stukken papier vind ik, gebruikt en wel. Die gooi ik in een bak water en droog ze. Vervolgens gebruik ik het patroon in het gedroogde papier als onder deel van de compositie. Je krijgt het cadeau, lijkt het wel. Ik heb een map vol, mis schien wel 150 vel. Ik zoek papier bij wat ik wil maken, alsof het al voorgekauwd Is om het simpel te zeggen. Hij laat het papier zien dat inspireert, vertelt over het werken in Wales, over een bevriend kunstenaar die in Ierland werkt, laat zijn werk zien: 'Kijk eens, dit is zo prachtig.' Van het een komt het ander en hij denkt over een tentoonstelling in Wales, waar hij de zomer doorbrengt op een boerderij en door de schoonheid van de oude schuren getroffen wordt. 'Als je kijkt naar een landschap, focus je voortdurend van het ene naar het andere punt, je vliegt heen en weer. En een schilderij zou zich dan ook niet moeten beper ken tot één focus, dat vind ik de beperking van veel fotografie. Ik beschouw een landschap als een opeenstapeling van lagen, als het ware plakjes achter elkaar. Wat ik zou willen Is, dat je in een kunstwerk, ook al is het betrekkelijk realistisch,

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 80