flaar een nieuwe eeuw Het coachen van de waterschappen bleek niet essentieel anders dan de begelei ding die RPCZ-medewerkers tijdens processen van scholenfusies gewend waren. Na het Waterschap volgden snel andere bedrijven en RPCZ is op dit moment ook actief in industrie, gezondheidszorg en overheid, hoewel deze laatste activiteiten slechts een beperkt deel van het totale werk uitmaken. Ter vergelijking: bij dit on derdeel TAO (Training Advies Ontwikkeling) werken vier mensen, terwijl het team Primair Onderwijs 33 medewerkers telt. Toen het millennium naderde, bleek het werken met vier teams op vier verschil lende locaties niet meer zo praktisch. Zeeland is te klein om overal specialisten te stationeren. Er moest één groot team komen voor alle scholen en bedrijven. De groep specialisten had zich gaandeweg uitgebreid en met het zicht op de nieuwe eeuw keurde de ARBO-dienst alle vier de kantoren af. 'Zeven jaar geleden besloten we de bouw van een nieuw kantoor te realiseren: na de tunnel', zegt Ben de Reu, 'en vervolgens hebben we de zaken rustig voorbereid. We moesten weloverwogen te werk gaan in een tijd waarin zowel buitenwereld als geldstromen veranderden en er geen zekerheid meer bestond over ons werk.' Bij het zoeken naar de ideale locatie aan de A58 (het gebouw moest voor ieder een goed bereikbaar zijn), vielen Goes en Middelburg bij nadere beschouwing af, zeker toen de Hogeschool Zeeland het aanbod deed te bouwen op hun terrein aan de kenniswerf in Vlissingen. 'Op deze plek was het goed mogelijk om de kenniseconomie van Zeeland te stimuleren en dat feit heeft bij ons de doorslag gegeven. In bussen zijn onze medewerkers vervolgens door het land getrokken om te kijken: hoe moest het gebouw eruit gaan zien, maar ook: hoe haal je het meeste rendement uit elke vierkante meter?' De Reu herinnert aan het feit dat de gemiddelde aanwezigheid op kantoor niet meer dan 35 procent betreft. 'Ook dat heeft consequenties voor de kantooromgeving.'

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 91