Zeeuwse kenniseconomie Ambitie henniswerf Hoogstandjes creatieve geesten en snelle ontwikkelaars. Collega's kennen eikaars sterke kanten, maar herkennen ook eikaars problemen en er is daarom sprake van verbonden heid binnen het bedrijf. De directie stimuleert eigen initiatief, waardoor er ruimte ontstaat voor persoonlijke accenten en specialismen zich soms in een onverwachte richting kunnen ontwikkelen. Gemotiveerde en hoogopgeleide mensen zullen nu en in de toekomst moeten investeren in de Europese 'kennismaatschappij': zeker geen bescheiden ambitie. Daartoe hebben overheden, ondernemers en onderwijsinstellingen in Zeeland een convenant gesloten: het 'Akkoord Zeeuwse Kenniseconomie'. Doel is, de innovatie in Zeeuwse bedrijven te stimuleren en te zorgen voor een effectieve kennisontwik keling. Daarbij kan RPCZ een katalysator vormen, waardoor de kennisinfrastruc tuur van Zeeland een nieuwe impuls krijgt. Het wil scholen en bedrijfsleven dichter bij elkaar brengen en kan dat sinds kort doen vanuit dat ultramoderne gebouw met medewerkers die op deze taak zijn voorbereid. Een 'educatieve agenda' zal het overleg tussen gemeenten, provincie en schoolbe sturen eenvoudiger en minder tijdrovend maken en bovendien op termijn nadruk kelijk ruimte reserveren voor direct contact met de gezondheidszorg. Ook aan de onderkant van de kenniseconomie zal het dan mogelijk worden om een goede keuze te maken uit de lokale onderwerpen. En daar was het toch ooit allemaal om begonnen, in 1970, in het oude gemeentehuis van St. Laurens. Het grote belang van de recente ontwikkelingen is evident. Ben de Reu: 'RPCZ is de eerste die zichtbaar een nieuwe investering doet in dit gebied. Het is de ambitie van de kenniswerf in de nabije toekomst ook andere innovatieve bedrijven aan te trekken. In de Lissabon-akkoorden uit het begin van de jaren '90 staat het duidelijk omschreven: nu grote delen van de wereld, zoals China en India, een versnelde ontwikkeling doormaken, is een hoogwaardige technische ontwikkeling noodza kelijk op elk gebied, willen wij in de toekomst een rol blijven spelen. Er zullen ken niscentra ontstaan bij de universiteiten en Zeeland zal zeker niet achterblijven.' Om de hoogte van zowel de ambities als het gebouw nog eens te onderstrepen, daalde er tijdens de officiële opening van het gebouw op vrijdag 9 juni 2006 een trapezeartieste van de bovenste verdieping aan de buitenkant met doodsverach ting en onder het vertonen van halsbrekende toeren naar beneden. De enorme opluchting bij een aantal toeschouwers, toen zij uiteindelijk weer met beide benen op de grond stond, moet daar onderaan de toren goed voelbaar geweest zijn. Ook deze metafoor ligt voor de hand: na twee weekends van openingsfestiviteiten hebben alle medewerkers inderdaad weer nuchter en professioneel hun voeten geplant onder een leeg bureau in het ruime kantoor.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 94