lilim en fDinehe van Gelder ZL De verandering nabij - neem de moeite nm nver de dijk te kjjken De cirkel is rond. Ze praten er allebei over zonder het expliciet te maken. Verandering. Dat is de rode draad die sinds hun komst naar Zeeland door hun leven speelt. Zij waren de grootste verandering binnen de redelijk ge sloten veste van het provinciehuis. De commissaris: 'Veranderingen wor den vaak als bedreigingen gezien. Vooral in een landelijke samenleving zoals Zeeland'. De Commissaris van de Koningin Wim van Gelder en zijn vrouw Mineke van Gelder-Wiggers blikken in afzonderlijke gesprekken terug op hun Zeeuwse periode. Het is niet de bedoeling om veel te reflecteren op de moeilijke periode die Wim en Mineke in het begin van hun verhuizing naar Zeeland in 1992 hebben meegemaakt. Er is al zoveel over gezegd en geschreven. Wim van Gelder heeft de eerste stappen in het Zeeuwse bestuur in de loop der jaren in zijn context geplaatst. 'De sfeer in het College van Gedeputeerde Staten werd, toen ik in 1992 hier aankwam, bepaald door een paar zelfverzekerde per soonlijkheden. Ze waren niet alleen nadrukkelijk aanwezig, ze wisten ook precies wat ze wilden, waarom en hoe ze het wilden. Ze hadden de mening van anderen niet zo nodig. Jammer, want ik had voor mijn gevoel kennis in huis die we in Zee land heel goed konden gebruiken.' Mineke: 'Pim (alleen intimi mogen Pim zeggen, voor het onderscheid; zijn vader heet ook Wim) is nu gevraagd voor de Nationale Havenraad. Dat geeft je toch te denken. Waarom hebben ze zijn ervaring op havengebied niet gebruikt? Hij begon als maritiem consultant en was als gedeputeerde in Noord-Holland nota bene be trokken bij de havens. Bij zijn komst in Zeeland werd dat niet op prijs gesteld.'

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2006 | | pagina 97