Maar toch staat in jullie eigen nota de prognose dat de binnenlandse migratie op nul uitkomt. Dat is de prognose. Maar wij blijven van mening dat in de rest van het land nog on voldoende bekend is dat we hier een prachtig woongebied hebben. En in de beleids periode tot 2012 gaan we ermee door om dat duidelijk te maken. Dus er komt weer een imagocampagne? Nee, er komt geen imagocampagne. We proberen Zeeland neer te zetten als een provincie met kwaliteiten op het gebied van natuur en cultuur. Daarmee hopen we een basis te leggen, zodat, wanneer een projectontwikkelaar het Scheldekwartier in Vlissingen of de Goese Schans onder de aandacht wil brengen, mensen ook komen omdat de interesse in het gebied al eerder bij hen was gewekt. Maar dat gaan we niet meer doen met een imagocampagne. Ik begrijp dat de provincie toch nog steeds aan 'groeidenken' doet. In ons beleid tot 2012 hebben we inderdaad die groeidoelstelling van een half percent per jaar. Ondanks het feit dat Zeeland in 2007 met 94 inwoners groeide, blijft het beleid uit gaan van een groei met 1900 inwoners per jaar? Het vergt veel inspanning om gemeenten, makelaars en projectontwikkelaars ervan te overtuigen dat, wanneer ze mensen hierheen willen halen, ze daarvoor ook moeite moeten doen. Als we die doelstelling van een half percent groei los laten, dan is elke drive weg. Daarom hecht ik er zeer aan om het in deze periode wel vast te houden en dat verhaal te blijven vertellen. Tegelijkertijd moeten we ons voorbereiden op de periode na 2012. En dan houdt ook deze nota rekening met een krimpende bevolking? Deze nota moet vooral worden gezien als een basis voor het beleid vanaf 2012. Ik verwacht dat we dan meer onderscheid zullen maken tussen de verschillende regio's, waarvan sommige nog zullen groeien en andere zullen krimpen.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 103