David Luteijn ZL Mirjam van Zuilen David Luteijn is vooral 'op z'n gemak'. Er zijn heel weinig situaties waarin hij nerveus is. Hooguit toont hij af en toe een teken van aangename gespannenheid. "Ik sta makkelijk in het leven. Ben eigenlijk lui, in de zin dat ik gemakkelijk en snel delegeer. Ik ga geen notulen doorlezen als een aantal anderen dat al heeft gedaan. Ik heb geen controlenei gingen, tenzij dat nodig is. Ik houd van grote lijnen. Ik ben niet iemand van de details; als het moet, kan ik me natuurlijk wel in details verdiepen, maar dat doe ik liever niet. Het kost me ook veel te veel tijd om me met alles bezig te houden. Je moet afstand kunnen nemen van de zaak, dan komen de meeste oplossingen en visies in je hoofd op. De Engelsen hebben er een mooie uitdrukking voor: what you see is what you get." Dat is bij de Zeeuw David Luteijn (65 jaar) het geval: een goedogende zestiger, ontspannen met een scherpe blik. Hangt achterover in een stoel, veert op als een onderwerp extra nadruk behoeft en geeft vertrouwelijkheden of anekdotes bloot zonder geheimzinnig te doen. Zonder veel inspanning praat hij uren over zijn leven en loopbaan, die inmiddels bijna 200 functies telt. Hij is ijdel, maar niet op een onplezierige manier. David Luteijn's leidraad in het leven is onafhankelijkheid. "Ik heb nooit lang voor een baas gewerkt. En bijna nooit fulltime in één functie. Dat gaf een goed gevoel. Ik denk dat dat komt door mijn achtergrond en mijn opvoeding. Als boer ben je ondernemer, niet afhankelijk van een baas."

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 111