ÜJielertour gaat natuurlijk niet alleen om dat huis, maar om de fysieke aanwezigheid in Den Haag. Je kunt daar mensen neerzetten die ondersteunend zijn voor gemeenten, pro vincie, bedrijfsleven. Mensen die de weg kennen in de politiek en de departementen, in een huis waar je samen kunt komen en waar iedereen terecht kan." Waarom zoiets niet van de grond komt? "Ach, misschien omdat men hier iemand zo'n initiatief niet gunt...." De laatste jaren probeert hij wat meer in Zeeland te zijn. Na zijn Delta-periode stortte Luteijn zich weer in de vele functies en voorzitterschappen waarvoor hij werd gevraagd. Maar een deel van zijn tijd brengt hij nu door in het Zeeuwse. Ook heeft hij wat vrijwilligersfuncties aangenomen. "Die kosten eigenlijk nog de meeste tijd". David en zijn vrouw zijn gek op sport. Hoewel het er fysiek niet veel van komt, volgen ze wel de prestaties van anderen. Het is uit die liefde dat Luteijn voorzitter wordt van het gefuseerde OZ-wielerweekeinde en de Delta Profronde, samen de Delta Tour Zee land. Uit zijn Rabo-tijd kent hij veel van de oud-toprenners. Die verleidt hij regelmatig voor een uitstapje naar Zeeland, zodat 'zijn' toer landelijk goed in beeld komt. Ook daar is de netwerker Luteijn als een vis in het water. En ook daar vergeet hij het menselijke aspect niet. Een anekdote die hij eigenlijk niet wil hebben afgedrukt, ver haalt over een vrijwilliger die er de brui aan gaf, maar die voor de ronde erg belangrijk was. David Luteijn zocht hem thuis op. Hij hoorde de verhalen van weleer aan, bekeek het plakboek van de gezamenlijke wielersportliefde en er ontstond een band voor het leven. De man is weer terug op het honk en fanatieker dan ooit regelt hij zijn zaken voor de Delta-tour.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 117