Energie gentiegevoel van de zijde van de gemeente Vlissingen. Dit kunstwerk, gemaakt uit het beeldmerk van de beherende stichting: het roestvast stalen IK-embleem, gekoppeld aan de namen van invloedrijke Zeeuwen, historisch en hedendaags, zou in de snelle imago-wereld die onze huidige maatschappij nu eenmaal is een knappe contaminatie geworden zijn van ingetogen materiële verbaliteit en eigentijdse, dynamische beeld cultuur. Heel jammer dat men hiervoor geen vergunning wilde verlenen, want juist in dat kunstwerk zou de missing link tussen snelweg en enclave manifest geworden zijn. Op die manier zou een werkelijke energiepoort voor de stad, die zich volgens sommi gen zou moeten tooien met de ambitieuze titel van Kunststad van Zeeland, tot stand zijn gekomen. Op het eerste gezicht lijkt de discussie over energie en de beschikbaarheid van energiebronnen en grondstoffen een heel actuele. Iets waar we ons pas sinds de stij ging van grondstofprijzen weer bewust van geworden zijn. Van Munster gebruikt de effecten die energie op ons leven en ons lichaam heeft al jarenlang. Na de PlusMin serie, waarvan het meesterlijke +- gebouw bij zijn voormalige woon- en werkplaats in Renesse getuigt en de Brainwave-serie, waarmee hij al startte in de jaren tachtig, is er nu IK-serie. Hij evolueert daarin zou je kunnen zeggen steeds meer naar het persoonlijke. Naar innerlijke energie, naar de energie in onze hersenen, die ons aanzet tot daden en tot contact met elkaar. In de IK projecten komt dat heel dichtbij. IK te midden van de an deren, die in het voorbijrazen moeten worden aangezet tot aandacht en reflectie. Zelf-

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 186