Thuis in harmonie met de tijd en de technieh duidelijk is, dat vreemde dakkapellen en daar niet bij passende balkons een poging zijn om een door de opdrachtgever gevraagd veel te groot volume met het oorspron kelijke kabouterhuis te harmoniseren. Dat daarbij de begane grond veel te laag werd en de feestzaal - die op terras en zee uitkwam - nu geheel werd ingebouwd, maakt het geheel tot een onbegrijpelijk product van hedendaags bouwen. Dat daarenboven het restaurant, dat - naar men mag hopen - bedoeld is voor feestelijke maaltijden, werd ingericht als een grafkamer, is mogelijk de architect niet te verwijten. Men krijgt er wel eerder het gevoel het obligate plakje cake te consumeren in een crematorium, dan een feestmaal te genieten met zicht op zee. De trend in de horeca om van een feestelijke logeer- of eetpartij een grafbezoek te maken, is hier wel zeer intens toege slagen. Het plafond van het restaurant kan niet meer omhoog, maar de zaak kan wel wat vrolijker worden opgeschilderd. De plek blijft een feest. Aardig gebouwtje ten zuiden van West Kapelle dat zal verdwijnen. En wij blijven met het dilemma zitten dat mensen die de modernste keuken wil len, het laatste model auto, een radio en televisie die glanst van moderniteit en voor alle eigentijdse producten een voorkeur hebben voor eigentijdse vormgeving, wat be treft hun huis kiezen voor een woning in retrostijl, ondanks het feit dat het vaak uiterst beroerd wordt gemaakt en soms zelfs de meest elementaire regels van verhouding worden genegeerd. Wij moeten blijven hopen dat de gesignaleerde uitingen van architectuur die wel een logische consequentie zijn van vraag (doel en functie) en het daarop gegeven ant woord, naar de mogelijkheden die de huidige bouwtechniek biedt, de mens meer zullen bevredigen, waarbij rekening wordt gehouden met de omgeving, de meest

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 203