Pronkzaal De kantoorruimten van het MuZEEum bevinden zich boven 'De Gecroonde Liefde', een plek waar je op geheel andere wijze kunt genieten. De twee uitbaters werken al jaren succesvol samen en drijven een restaurant waar je niet alleen goed kunt kof fiedrinken, maar waarheen je zonder gêne gasten mee uit eten kunt nemen en waar de smaak evenveel aandacht krijgt als in het MuZEEum de andere zintuigen. 'De Ge croonde Liefde' en de burelen bevinden zich in een oud pand naast de glazen muse umingang en het voorname Lampsinshuis. We lopen verder, laten de zalen met scheepvaart, paalhoofden, beloodsing en de Schelde even voor wat het is en gaan de grote trap op. Bovenaan meteen rechts is de pronkzaal. Het is een grote ruimte die uitkijkt over de haven. In deze zaal is regel- Een hoeker (met loods aan boord), gevolgd door Oost-lndiëvaarder op de rede van Vlisslngen, Noord-Nederlandse School, ca 1690, 96 X 146. Collectie: MuZEEum, in bruikleen van het Rijksmuseum, Amsterdam. matig een trouwerij en er worden ook andere belangrijke bijeenkomsten gehouden. Het hangt er vol portretten, sommige zeer fraai geschilderd, die eigenlijk pas tot leven komen wanneer je er iets van weet. Het zijn vooral leden van de familie Lampsins. Ze kijken bijna allemaal wat somber, behalve die op het grote schilderij met drie mensen: Margaretha Lampsins geboren Sautijn, familie van de opdrachtgevers van het eerder beschreven schilderij in bruikleen. Wat is de wereld klein! Ze staat er samen met haar schoonmoeder en haar zoontje. Zij zien er alle drie vriendelijk uit en niet zo ernstig als de rest van de familie. Op het portret van Lieven Lampsins is een wapen geschilderd. Niets aan de hand, of toch? Uit studie blijkt dat het wapen pas later geschilderd is, nadat Lampsins zijn adellijke titel had gekocht. Aan de andere kant van de zaal hangt één van mijn lievelingsschilderijen: het landgoed Lammerenburg. De manier van schil-

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 229