Internationale allure [liet te stuiten groei? Behalve nationale gasten staat Film by the Sea bekend om de internationale sterren en regisseurs van formaat, die het festival naar Zeeland weet te halen. Bezoe ken van ondermeer Jonathan Demme (The Silence of the Lambs), Morgan Freeman (The Shawshank Redemption), James Ivory (The Remains of the Day), Ben Kingsley (Gandhi), Volker Schöndorff (Die Blechtrommel), Istvan Szabó (Mephisto) maar ook een schrijver als Ben Elton (Blackadder) betekenen veel voor het imago van het fes tival, zowel nationaal - waar het resulteert in aandacht in de pers en aanzien onder het publiek - als internationaal, waar een tevreden Sir Ben Kingsley de best mogelijke reclame is. Overigens wordt niet alleen Film by the Sea hierdoor internationaal op de kaart gezet, ook voor de promotie van de provincie Zeeland is het goed. Regisseur Jonathan Demme roemt nog steeds de Zeeuwse oesters die hij tijdens het festival proefde, en hij houdt Zeeland in gedachten als één van de filmlocaties voor een film over klimaatverandering. De eerste jaren groeide Film by the Sea explosief. Na vier jaar trok het festival bijna 25.000 bezoekers. Floe die groei voort te zetten? Er werd gekozen voor een ne venlocatie voor het festival: Scheveningen. Na twee jaar viel echter het doek voor dit samenwerkingsverband. De bezoekersaantallen in Scheveningen vielen in het niet bij de bezoekersaantallen van Vlissingen, en het zag er niet naar uit dat daar verbetering in zou komen. Er werd in een later stadium nog kort geflirt met Belgische festivals, voordat besloten werd op eigen kracht verder te gaan. De groei zette zich gestaag voort, maar logistiek gezien was het wel de vraag hoeveel groter het kon worden.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 243