Er past nu eenmaal een beperkt aantal mensen in één bioscoop. Voorlopig biedt het DELTA Theater uitkomst, maar hierover later meer. Daarnaast kan gedacht worden aan een nog intensievere samenwerking met diverse andere locaties in de Vlissingse binnenstad. Er zijn verscheidene andere ruimten waar films zouden kunnen worden vertoond. Nu er bij Film by the Sea voorlopig weer even extra ruimte is voor groei, rijst ook de vraag of het bezoekersaantal nog kan groeien. Waar zit (qua publiek) nog groeipo tentieel voor Film by the Sea? In Zeeland is het festival al goed bekend en elke Zeeuw die van film houdt, moet het festival inmiddels wel eens bezocht hebben. Het festival moet dus buiten de provinciegrenzen kijken. Hannewijk: "Er kunnen nog makkelijk meer 'rugzakjes' naar het festival komen: dagbezoekers uit Zuid-Holland, Noord-Bra bant en Utrecht. Mensen die verder van Vlissingen vandaan wonen, kunnen overnach tingen boeken. Dat zien we ook steeds meer. We voelen wat dat betreft hier echt het Oerol-effect. Potentiële bezoekers van dat festival op Terschelling dachten eerst: wat moet ik op zo'n eiland? Nu ziet men het festival als een leuke bestemming waar je meerdere dagen verblijft. Dat gebeurt bij Film by the Sea ook steeds meer." Een voorbeeld van zo'n overnachtingsbezoeker is Didy Huysse uit Delft, die het festi val al jaren bezoekt. Ze komt er ongeveer om de twee jaar. "Het ene jaar kiezen mijn vriend Bart en ik voor Oerol, het andere jaar voor Film by the Sea, met overnachting in een slaaphuisje op het Nollestrand. Een vakantie als deze is voor ons een ideale combinatie van ontspanning, strand en cultuur. We gaan soms een hele dag naar de film, maar soms alleen 's avonds, omdat we het ook leuk vinden om over Walcheren te fietsen of lekker op strand te zitten."

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 244