Jongeren Huysse en haar vriend zijn een typisch voorbeeld van hoe Film by the Sea zijn econo mische weerslag heeft op de omgeving. Het stel boekt overnachtingen, gaat uit eten in verscheidene Vlissingse en Walcherse horecagelegenheden, doet boodschappen in Vlissingen en ga zo maar door. Om meer van dergelijke mensen naar het festival te kunnen trekken, moet er ove rigens wel een verandering komen in de programmering van Film by the Sea. Het uitgebreide educatieprogramma voor Zeeuwse scholieren leidde er in het verleden vaak toe dat er overdag voor de reguliere bezoeker weinig keus uit verschillende films was, omdat de zaalcapaciteit geen ruimte overliet voor meerdere voorstellingen. "We zijn vorig jaar al begonnen met een bredere programmering overdag en dit jaar zet ten we dat door", vertelt Hannewijk. In 2007 stond op het parkeerterrein tegenover CineCity een groot paviljoen, waar feesten en optredens plaatsvonden. Het paviljoen V.l.n.r. Mark van Bel, Ad Weststrate en Bert Vetkens. zorgde direct voor een enorme logistieke verbetering. Er was zowaar ruimte om adem te halen tijdens de festiviteiten van Film by the Sea. In 2008 gaat het festival verder op dezelfde voet. Hannewijk: "Dit jaar bouwen we een theater. In dit DELTA Theater organiseren we feesten en optredens, maar er kunnen ook filmvoorstellingen plaats vinden, waardoor meer ruimte ontstaat voor het overdag programmeren van films voor de individuele bezoeker." Onderzoek van JouwZeeland wees uit dat Film by the Sea bij jongeren qua naamsbekendheid in de top drie van bekende culturele evenementen en instellingen van Zeeland staat. Qua bezoek scoort het festival onder jongeren echter minder. Het

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 247