Lokale binding probleem is bekend bij de organisatie en met activiteiten die speciaal op jongeren gericht zijn, werkt Film by the Sea er hard aan om jongeren zover te krijgen dat zij het festival bezoeken. Hoe belangrijk dit speerpunt voor de organisatie is, blijkt onder andere uit het belang dat hoofdsponsor DELTA eraan hecht. Onder de noemer DELTA Educatie worden de jongerenprojecten van het festival ondersteund. Met DELTA Shorts, een programma voor jonge filmmakers, stimuleert Film by the Sea al enige jaren jong talent. Met de DELTA filmXperience biedt Film by the Sea jongeren de kans om een dag te ervaren hoe het is om in de filmindustrie te werken, zowel voor als achter de schermen. In samenwerking met het Nederlands Instituut voor Filmeducatie wordt er elk jaar een Moviesquad-jury samengesteld die louter uit jonge ren bestaat. Daarnaast is er een uitgebreid educatief programma, waarbij leerlingen vanuit school worden meegenomen naar een filmvoorstelling of zelf leren films te Jury Film by the Sea 2007. maken via de Digital Playground. Nauwe samenwerking met Hogeschool Zeeland en ROC Zeeland zorgen ook voor hogere bezoekersaantallen onder jongeren. In 2008 vindt de opening van het HZ-Cultjaar voor het tweede achtereenvolgende jaar plaats tijdens Film by the Sea. Met dergelijke activiteiten hoopt de organisatie jongeren te trekken, die daarna ook sneller de stap zullen zetten om zelfstandig een filmvoorstel ling te bezoeken. Als Zeeuws festival kun je niet bestaan zonder brede steun in de Zeeuwse sa menleving, of het nu gaat om overheden, het bedrijfsleven, de bevolking of Zeeuwse filmmakers. Er is al jarenlang een hechte band met zowel de Gemeente Vlissingen als de Provincie Zeeland, die zich hard maken voor Film by the Sea. DELTA is al een aantal

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 248