jaren hoofdsponsor van het festival, maar daarnaast werkt Film by the Sea ook veel sa men met andere lokale bedrijven, bijvoorbeeld de Vlissingse horeca, waarmee in 2008 een openluchtvoorstelling wordt georganiseerd. Ook zijn er leveranciers waarmee al jaren goed wordt samengewerkt. Er worden veel bedrijfsarrangementen georgani seerd. Personeel van Zalco bezoekt bijvoorbeeld al jarenlang de eerste zaterdagavond van het festival, waarbij de première van die avond gesponsord wordt door het bedrijf. Daarnaast is er nauwe samenwerking met bijvoorbeeld De Ronde Tafel Vlissingen en diverse andere organisaties, die tijdens Film by the Sea aandacht geven aan en geld inzamelen voor goede doelen. Binding is er ook met lokale kunstenaars. Het duidelijkste voorbeeld daarvan is de connectie met BL0F. In 2000 speelde de band op een ponton voor de Vlissingse bou levard. Dit evenement trok 60.000 bezoekers. In 2007 stond Film by the Sea helemaal Blöf met in het midden Chiem van Houweninge jr. in het teken van de Zeeuwse band omdat toen hun film Een Manier Om Thuis Te Komen - UMOJA Live, mede geregisseerd door bandlid Peter Slager, de openingsfilm van het festival was. Bij Film by the Sea vinden veel Zeeuwse filmmakers of films over Zeeland hun plek. Filmmaakster Digna Sinke en Leo Hannewijk bedachten in 2002 het project Gedich ten uit Zee, waarbij gedichten van Zeeuwse schrijvers door verscheidene filmmakers werden verfilmd. Het filmproject beleefde in 2005 haar première bij Film by the Sea. De documentaire Zwarte Inkt over Wim Hofman ging in première tijdens het festival, evenals de documentaire Vergezicht in een Eikenhouten Lijstje van Rens Oomen. Doordat veel filmmakers Zeeland bezoeken voor het festival, raken ze bekend met het gebied en daardoor begint de provincie nu ook een filmregio te worden. Er zijn talloze geschikte locaties, minder moeilijkheden tijdens het filmen dan bijvoorbeeld in

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 249