fl-theater Ritsema is sinds 2001 directeur in dienst van Stichting Cinema Middelburg. Een belangrijke opdracht die zij bij haar aanstelling meekreeg, was de begeleiding van de verhuizing van het filmhuis naar de nieuw te bouwen schouwburg annex bio scoop aan het Molenwater. De cinema zou er twee zalen krijgen en daarmee een A-theater worden. Tot eind 2004 voerde Ritsema hierover intensief gesprekken met de gemeente en de schouwburgdirectie. "Maar goed, het is uiteindelijk een waterput geworden", zegt ze hardop lachend. Het aantal bezoekers van het Schuttershoftheater is sinds 2001 gestegen van 13.000 naar 20.000 per jaar. Het komt dan ook regelmatig voor dat de hele Schuttershof straat volstaat met publiek en dat de laatkomers zonder reservering 'nee' te horen krijgen. Voor het rendabel exploiteren van twee zalen zijn jaarlijks minstens tweemaal Ingang van de cinema in de Schuttershofstraat. zoveel bezoekers nodig. "Toch denken wij dat er een markt voor is", stelt Ritsema. "Die filmhuisfilms zijn erg in opkomst. Ter illustratie: Cinecity in Vlissingen heeft zelfs op een gegeven moment overwogen twee extra zalen te bouwen om dit soort films in te vertonen; dat wil dus al zeggen dat er een markt voor is. Als wij zichtbaarder zijn en meer laagdrempelig, dus als wij een locatie hebben in het centrum en ruimer in onze jas zitten, dan denk ik dat we veel meer mensen weten te krijgen." Met slechts één zaal is er geen mogelijkheid om goedlopende films langer te laten zien. Met twee zalen is die mogelijkheid er wel. Bovendien is het dan mogelijk meer variatie in het aanbod te brengen. Ook neemt volgens Ritsema de vraag naar zaalhuur toe. "Steeds meer bedrijven willen de zaal huren voor een besloten filmvertoning. En ook voor een samenwerking met Hogeschool Zeeland en de Roosevelt Academy zie ik de uitbreiding graag gerealiseerd."

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 256