Opnieuw plannen Toen in 2004 de bouw van een schouwburg aan de Zuidsingel definitief van de baan was, raakten de plannen over de toekomst van het Schuttershoftheater wat op de achtergrond. Tot GroenLinks-fractievoorzitter Joke van Nieuwenhuizen in het voorjaar van 2006 pleitte voor het bouwen van een nieuw filmhuis, en wel op korte termijn. In de PZC zei ze dat 'het Schuttershoftheater een belangrijk aandeel levert aan het culturele aanbod in Middelburg'. Ze stelde voor om het geld - 1,6 miljoen euro - dat over was voor de bouw van de nieuwe schouwburg, apart te zetten voor de cinema. De locatie die haar geschikt leek, was het Sasterrein, het parkeerplaatsje aan de Nieuwe Haven tegenover de rechtbank. Helaas was dat terrein niet meer beschikbaar op het moment dat Van Nieuwenhuizen haar voorstel naar buiten bracht. Filmprojector. Toen volgde een onderzoek dat antwoord moest geven op de vraag of het Middel burgse filmhuis kon worden ondergebracht in de Zeeuwse Bibliotheek op de Kou- steensedijk. Maar niet nadat eerst was gekeken of het mogelijk was de huidige locatie met een extra zaal uit te breiden. Het terras van het complex was immers leeg en niet in gebruik. Hier bouwen betekende een investering van 2,6 miljoen euro. Vier inpas singsstudies werden gemaakt en de gemeente zei met de eigenaar van het pand te willen onderhandelen over een overname. Deze plannen bleven in de kast. Volgens Ritsema had de gemeente toen haar zinnen al gezet op de bibliotheek. "Van de inpassingstudies vond de gemeente er niet één geschikt. Bovendien werd met de eigenaar van het complex. Kees Rijn, nooit gespro ken over een overname van het pand."

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 257