Sauna Toen het pand van de voormalige sauna aan de Dam te koopt stond, liet het filmhuis er geen gras over groeien en ging opnieuw naar de gemeente voor over leg. Ingenieur Koen Aartsen die de renovatie van de Concert- en Gehoorzaal in de Singelstraat begeleidde, maakt een inpassingstudie voor het pand aan de Dam. De concertzaal - een geslaagd project is - diende voor de gemeente als voorbeeld voor het nieuwe filmhuis. Omdat de gemeente geen panden meer aankocht, was Woongoed bereid te investeren in het plan. De woningcorporatie kocht toen het pand dat voor 599.000 euro te koop stond, het filmhuis zal het huren. Natuurlijk zou dan de jaarlijkse subsidie van 48.000 euro die de Stichting Cinema Middelburg nu krijgt, omhoog moeten, want de huur van de ruimte aan de Dam is hoger dan die in de Schuttershofstraat. De balken zijn met bloemen en symbolen versierd. Woongoed-directeur Eric de Ceuster maakte afspraken met de makelaar. Het pand kon pas definitief worden gekocht als de Middelburgse gemeenteraad zou instemmen met verhuizing naar de Dam. Ritsema waardeert dit gebaar van Woongoed. "Eric de Ceuster is ons goedgezind. Hij is in cultuur geïnteresseerd en wil ook graag een film theater in Middelburg hebben." Toch zag de gemeente de bibliotheek nog steeds als een optie en daarom worden beide mogelijkheden nog opengehouden. In september 2008 komt er een voorstel van het College van B W aan de gemeenteraad, die in oktober een besluit moet nemen.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 259