Vrijwilligers Voorlopig is er nog volop onzekerheid over de locatie van 'Filmtheater Middelburg', de naam die Ritsema in haar hoofd heeft voor de nieuwe bioscoop. "We blijven stre ven naar een plek in het hart van het centrum, een locatie met horeca en uitstraling. Ik ken ons publiek. En dat uitgaanspubliek wil ik een leuk avondje uit kunnen bieden." Voor de 31 vrijwilligers die beurtelings kassadiensten en bardiensten draaien, of operateur zijn en de grote filmrollen op de projector leggen, is de onzekerheid over de verhuizing ook lastig. Dat zij affiniteit hebben met het filmtheater, blijkt wel uit het feit dat ze in 2001 de zaal zelf hebben opgeknapt. 258 Maaike Ritsema, directeur Stichting Cinema Middelburg. De nieuwe locatie zal ook voor hen een bepaalde mate van professionalisering vergen. "Stel dat er straks nieuwe horecavoorzieningen in het gebouw komen. Dan moeten er bijvoorbeeld diploma's sociale hygiëne komen", legt Ritsema uit. "Dan komt er een gevarieerder aanbod aan drankjes en moet de wijn worden ingeschonken zoals het hoort. Gastvrijheid staat ook dan voorop." Linda van Dijke is één van die vrijwilligers van Stichting Cinema Middelburg. Overdag werkt ze op een kinderdagverblijf en sinds 1997 verkoopt ze regelmatig in de avon duren kaartjes aan de kassa of drankjes in de bar. "Het klikte wel met de toenmalige directeur Wilco Schuringa. Daarom ben ik destijds met dit werk begonnen. Het is een leuke club mensen. Natuurlijk heb ik er wel wat zien gaan en komen, maar de sfeer is goed en er is waardering voor wat we doen."

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 260