Schuttershoftheater Ook zij heeft zo haar bedenkingen over de op handen zijnde verhuizing. "Als het de Zeeuwse Bibliotheek wordt, denk ik dat wij geen bardiensten meer mogen draaien. Daar is dan ai een barhouder. Voor ons zou dat betekenen dat wij de werkzaamheden aan de bar en de kassa niet meer kunnen afwisselen. En, juist achter de bar heb je prettig contact met de bezoekers, anders dan aan de kassa. Ik denk dat de sfeer ten nadele verandert. Het filmhuis hoort zó bij het centrum." Haar voorkeur gaat meer uit haar de locatie aan de Dam. "Ik heb het er wel eens met het publiek over. Zij willen een sfeertje, zoals die in dit pand zit. Ook de wisselwerking met de omliggende horeca vinden ze belangrijk. Weetje, ik ben eigenlijk al lang blij dat het niet de Mortiere is." Ritsema: "Voor de vrijwilligers zal er wel wat veranderen. Maar het is zo'n trouw team, daar heb ik alle vertrouwen in. Vroeg of laat komt er een oplossing. We houden gewoon vol." Directeur: 30 uur vast dienstverband Secretariaat: 16 uur vast dienstverband Techniek: 17 uur vast dienstverband Trouwe vrijwilligers: 31 mannen en vrouwen Bezoekersaantal per jaar: 20.000 Aantal vertoningen per jaar: 520 Jaaromzet: 130.000 euro Gemeentesubsidie: 48.000 euro Donateurs: gemiddeld 600 Apparatuur: digitale projector en 35 mm projector Aantal stoelen: 86 Wens voor het A-theater: één zaal met 100 stoelen één zaal met 70 stoelen Fotografie: auteur. Portretfoto: Mechteld Jansen. Foto filmzaal inleiding: Stichting Cinema Middelburg. Foto's Bibliotheek en Dam: Wouter Apner.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 261