Douwe Eisenga ZL componist en programmeur Erik Zwiep Hij heeft het aan zijn echtgenote Margriet ('de leukste vrouw van de wereld') te danken dat hij in Zeeland verzeild raakte: Douwe Eisenga. Voor veel inwoners van Zeeland is hij inmiddels een goede bekende vanwege zijn Requiem 1953, dat in 2003 (het her denkingsjaar van de watersnoodramp) een aantal malen in Zuidwest-Nederland werd uitgevoerd. Douwe Eisenga is componist en vormt daarnaast - samen met Jakko van der Heijden - het management van de Zeeuwse Concertzaal Middelburg. In 1993 kwam Eisenga naar Zeeland. "Mijn vrouw kreeg hier een baan en aangezien je als componist niet gebonden bent aan een bepaalde plaats, kon ik haar gemakkelijk volgen en ben ik in 1993 hierheen verhuisd. Ik studeerde in die tijd compositie in Groningen en ben tussen 1993 en 1996 nog wel regelmatig naar het noorden op en neer gereisd. Sinds 1996 mag ik mij gedi plomeerd componist noemen en ben ik mij gaan inwerken in deze provincie. We zitten hier in Zeeland in een uithoek; ik merk dat ik er harder voor moet werken om in het Nederlandse muzieknetwerk bekend te worden dan iemand die dagelijks in het Amster damse of Hilversumse circuit verkeert. Voordeel is dat ik hier ongestoord kan werken en dat ik de ruimte krijg om de dingen te doen die ik graag wil doen." Waarom koos je destijds voor het conservatorium van Groningen "In Groningen zat een heel ambachtelijke compositiedocent: Wim Diriwachter. Hij is niet zo bekend, maar schrijft prachtige muziek en ik heb mij daar ongedwon gen kunnen ontwikkelen. Een eigen muzikale handtekening had ik daar nog niet ontwikkeld. Ik werd tijdens mijn studie flink door elkaar gehusseld. Ik moest van alles bestuderen en allerlei technieken kunnen beheersen. Mijn eigen stijl ontdekte ik later pas." Hoe ziet de muzikale handtekening van Douwe Eisenga er uit "Toen ik van het conservatorium kwam, vond ik dat ik als componist grensver leggend en vernieuwend bezig moest zijn. Eenmaal in Zeeland terechtgekomen, heb ik ons eerste kind opgevoed, gaf ik les aan de muziekschool en heb ik nog een tijdje als muziektherapeut met meervoudig gehandicapte kinderen gewerkt. Heel bijzonder:

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 265