Mirjam van Zuilen (Rotterdam, 1958) studeerde Rechten en Journalistiek. Later behaalde ze de graad van Master of Corporate Com munication aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Ze werkte als verslaggever voor een aantal kranten en als parlementair verslaggever/redacteur. Ze verhuisde naar Zeeland om bij de PZC adjunct-hoofdredac teur/ chef centrale redactie te worden. Thans is ze werkzaam als hoofd communi catie bij Delta N. V. Ze publiceert regelmatig in Zeelandboek. Margriet Achtereekte (Deventer, 1982) is Master student Aardwetenschappen aan de Universiteit van Amsterdam. Door haar wetenschappelijke belangstelling koos zij voor een maatschap pelijk studieprofiel en specialiseerde zich in het werkterrein van de urban ecology. Ze liep daarvoor stage bij de Dienst Ruimtelijke Ordening gemeente Amsterdam op de afdeling stadsecologie. Jan van Mourik (Abcoude, 1945) heeft fysische geografie gestudeerd aan de Universiteit van Amsterdam. Na wat omzwervingen in het aardrijkskunde- onderwijs keerde hij terug naar de UvA, promoveerde in de microbodemkunde. Zijn onderzoek is erop gericht om in micropreparaten van bodems waar te ne men wat de effecten zijn van menselijke manipulaties in het landschap op het eco systeem. Momenteel is hij werkzaam als Opleidingsdirecteur Aardwetenschappen aan het UvA College of Sciences. Jan Hendriksen (De Bilt, 1943) studeerde Civiele Techniek aan de TU Delft. Hij was eerst werkzaam bij de ANWB, werkte daarna tot 2004 bij Rijkswa terstaat, onder andere als manager bij de Deltadienst. Hij was ook verantwoordelijk voor communicatie over integraal water beheer en als zodanig mede-oprichter en redacteur van De Water. Hij is redacteur van CONSENT, het blad van de Stichting Behoud Hoogaars en publiceert regelmatig in Zeelandboek.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 287