Andreas Oosthoek ('s-Heer Arendskerke, 1942) publiceerde de dichtbundels: De bladen terug, Tijger en Lam en De zachte schade van een foto. Voorts: De Kunst van het han deldrijven, Land tussen zeeën, Typically Dutch, Lusthoven in de Lage Landen, Brieven aan mijn vrouw, Dutch Gold en essays over onder anderen Jan Wolkers, Martinus Nijhoff, Mar- low Moss, Hans Heeren en J.C. van Schagen. Foto: Ruden Riemens. Johan de Koning (Middelburg, 1962) is afgestudeerd aan de Academie van Bouw kunst in Rotterdam. Hij is mede oprichter van Laboratorium voor Ar- chitektuur, waarvan hij nu de leidende architect is. Het bureau heeft ves tigingen in Middelburg, Rotterdam en de Poolse havenstad Szczecin. Sinds 1994 is hij verbon den aan de Academie van Bouwkunst als do cent en vanaf 2000 als coördinator afstuderen. Van 1996 tot 2000 was hij als docent verbonden aan de TU in Eindhoven en als gastdocent in Szczecin en Ljubljana. Wiek Röling (Utrecht, 1936) is archi tect. Hij was van 1988 tot 2001 hoogleraar architectuur aan de TU-Delft. Daarvoor was hij achttien jaar stads architect van Haarlem. Van 1973 - 1992 was hij tevens lid van de Monumentenraad. Hij publiceerde onder andere De kunst van de ingenieur de verant woordelijkheid van de architect met daartussen 'Een gezicht op Delft'. In deze publicatie (Am sterdam 2002) geeft hij zijn toekomstvisie op de gebouwde omgeving en de ruimtelijke ordening van Nederland. Jan Willem Bosch (Voorburg, 1955) studeerde Landschaps architectuur aan de Landbouw Universiteit Wageningen (1983) en werkte vervolgens een aantal jaren als landschapsarchitect bij Staatsbosbeheer. In 1989 richtte hij bureau Bosch Slabbers, tuin en landschapsarchi tecten op, waarvan hij directeur is. Het bureau won in 2000 de Zeeuwse Archi tectuurprijs met de herinrichtingsplannen voor een zestal pleinen binnen de gemeente Borsele.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 288