nemen de theoretische inbreng voor hun rekening. De praktijk - het coachen van heftruckchauffeurs en het controleren van kraandrijvers - berust bij de eigen mentoren en leraren van EVO. Uit die bron wordt geput om niet alleen het natuurlijk verloop op te vangen, maar ook in de personeelsuitbreiding te voorzien. Martin Verbrugge: "Wij zitten in een interessant segment, waar gezond verstand en een goede instelling de ingrediënten zijn om een goede havenwerker te worden. De tegenwoordige havenwerker moet straks het gehele functiegebouw van de operatio nele dienst beheersen. De havenwerker is allround in de scheepsruimen. Het aan- en afhoeken van alle soorten lading is daarbij een wezenlijk onderdeel. De heftruckchauf feur moet met allerlei soorten trucks uit de voeten kunnen, van de kleine vierton- ner tot heel forse, geavanceerde trucks. De controleurs hebben de supervisie over de goederenstroom (qua aantallen) en bepalen de plek op de kade of in de loodsen. Artist impression van de containerterminal aan de Vlissingse Quarleshaven. Het laadplan van het schip en de bestekplannen van de loodsen is daarbij hun 'spoor boekje'. De bootsman is degene die de verantwoordelijkheid draagt voor de werkzaamheden in één scheepsruim. Afhankelijk van de lading werken daar vier tot tien havenwerkers. Verheven boven iedereen zit de kraanmachinist die de lading laadt of lost." "Wij werken aan een systeem", zo legt Martin Verbrugge uit, "dat inhoudt dat al die functies door één persoon kunnen worden gedaan, maar natuurlijk niet tegelijkertijd. Zo ontstaat er een hogere functionaliteit en inzetbaarheid van medewerkers. We moe ten mee met de modernisering van de samenleving. We kunnen niet achterblijven." Goed getraind personeel is nodig om de toekomstige ontwikkelingen aan te kunnen.

Zeelandboek / Zeeuws jaarboek | 2008 | | pagina 61