r ABONNEMENTEN De abonnementsprijs van het Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland 7,50, voor België frcs 125,in beide gevallen franco per post. Men abonneert zich voor een hele jaargang, bij bij vooruitbetaling te voldoen. De prijs van losse nummers bedraagt resp. 1,50 of frcs. B. 25, voor de redactie en boeken ter bespreking zende men aan de redactie-secretaris: Drs. M. C. Verburg, Kastanjelaan 11, Middelburg. Ongevraagde bijdragen worden bij niet-plaatsing terug gezonden, mits retour-porto was ingesloten. Alle correspondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administrateur P. J. van der Koorde, Veerse Singel 178, Middelburg. Ir. M. A. Geuze, geb. 1917 te Poortvliet. Studeerde landbouwwetenschap te Wageningen. Land bouwer. Bekleedt een vooraanstaande plaats in de organisatie van de landbouw: o.a. Voorzitter Z.L.M., Vice-Voorzitter Kon. Ned. Landb. Comité, Voorzitter Akkerbouw commissie Stichting voor de Landbouw, lid Zuiderzeeraad. A. M. (Hans) Warren, geb. 1927 te Borssele. Publiceerde enige verzenbundels en een natuur historisch werk getiteld: Nachtvogels. L. W. de Bree, geb. 1912 te Middelburg. Leraar R.H.B.S. te Vlissingen. Publiceerde in Neder landse Historie-bladen (1940): Sint Felix' quade Saterdach. Verder: Jacobus Roggeveen en zijn reis naar het Zuidland (1942); Het platteland leert lezen en schrijven (1945) en Walcheren onder vreemde heersers (1945). Drs. L. G. J. Lockefeer, geb. 1903 te Clinge (Nieuw-Namen). Studie: M.O. B. Nederlands; doctoraal Nederlandse Letteren te Leuven. Leraar Jansenius-Lyceum te Hulst. Schreef folkloristische bijdragen in „Eigen Volk" en paedagogische artikels in „Ons eigen blad". Toneelschrijver over Zeeland: Zondvloed, De Haven, Het dorp verging en het openluchtspel Toen Beveland verging. Drs. M. C. Verburg, geb. 1920 te Middelburg. Studeerde economie en staatsrecht aan de Nederl. Econ. Hogeschool te Rotterdam. Als sociaal-econoom bij de Prov. Planologische Dienst auteur van verschillende rapporten over de sociaal-economische structuur van Zeeland. Sinds 1948 directeur van het Econ. Technologisch Instituut voor Zeeland. In het volgende nummer vindt Ubehoudens onvoorziene wijzigingen: Migratie uit en naar Zeeland door Jhr. Mr. Schuurbeque Boeye. Recreatiegebieden op Schouwen en Duiveland. Boerderijnamen op Tholen (slot) door Ir. M. A. Geuze. Landverlies en dijkval op Noord-Beveland door M. P. de Bruin. Terneuzen's bekendste predikant: Petrus Hondius 15781621) door dr. J. Wesseling. Oorlogsliteratuur over Zeeland door H. Pieters. BRIEVEN EN STUKKEN Aan dit nummer werkten mee: v DrukFirma G. W. den Boer - Middelburg

Zeeuws Tijdschrift | 1950 | | pagina 31