Zeeuws Tijdschrift Ter Inleiding 1 NUMMER 1 le JAARGANG OCTOBER 19 5 0 Een summier omschreven doelstelling als die, welke U op de binnenomslag van dit tijdschrift vindt, verplicht ons tot enige nadere verklaring. Het Zeeuws Tijdschrift veronderstelt hij velen, zowel huiten als hinnen de grenzen der provincie, de aanwezigheid van een levendige belangstelling voor het Zeeuwse land en zijn bevolking. Het wil deze belangstelling stimuleren en daardoor hij zijn lezers meerdere genegenheid voor ons gewest wekken. Wij hopen in staat te zijn, U in elk nummer een serie artikels voor te leggen over onderwerpen van zeer verscheiden aard, echter hierin met elkaar overeen komend, dat zij alle over Zeeland en zijn bewoners handelen, dan wel door Zeeuwen geschreven zijn. Naast verhandelingen op het gebied der geschiedenis, der folklore en der oudheid kunde zult U er in dit blad mettertijd aantreffen over onderwerpen, de landbouw, de industrie, de visserij, het waterstaats-, het verkeers- en het rechtswezen betreffende. De kolommen van het Zeeuws Tijdschrift staan open voor bijdragen van sociografische, geografische en natuurhistorische aard; zij bieden plaats voor verhandelingen over onderwijs, volksgezondheid, kunst, taal en letteren. V oor aanstaande personen, veelal zij, die uit hoofde van hun werkkring competent geacht moeten worden, over een bepaald aspect van de Zeeuwse samenleving te kunnen schrijven, verklaarden zich bereid, aan het Zeeuws Tijdschrift mee te werken. Wanneer wij op de omslag verklaren, dat het blad artikels in populaire vorm zal brengen, bedoelen wij daarmee niet de gemakkelijk leesbare vorm te kiezen, die enige inspanning overbodig maakt. Onze opzet is veeleer, de lezer kopie aan te bieden, die enige blijvende waarde bezit en daardoor verdient, herlezen te worden. Zo doende, hopen wij van Zeelands vrienden tevens vrienden van het tijdschrift te maken. DE REDACTIE

Zeeuws Tijdschrift | 1950 | | pagina 3