lV r ABONNEMENTEN De abonnementsprijs van het Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland 7,50, voor België frcs 125,in beide gevallen franco per post. Men abonneert zich voor een hele jaargang, bij bij vooruitbetaling te voldoen. De prijs van losse nummers bedraagt resp. 1,50 of frcs. B. 25, Postrekening no. 480610 ten name van het Zeeuws Tijdschrift, Middelburg. BRIEVEN EN STUKKEN voor de redactie en boeken ter bespreking zende men aan de redactie-secretaris: Drs M. C. Verburg, Kastanjelaan 11, Middelburg. Ongevraagde bijdragen worden bij niet-plaatsing terug gezonden, mits retour-porto was ingesloten. Alle correspondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administrateur P. J. van der Koorde, Veerse Singel 178, Middelburg. Aan dit nummer werkten mee: Mr B. Kolff, Burgemeester van Vlissingen, Voorzitter van de Kunstkring „Het Zuiden". Jhr Mr J. Schuurbeque Boeye, geb. 1891 te Middelburg. Studeerde rechten te Utrecht. Werk zaam o.m. op het Ministerie van Buitenlandse Zaken en van 19191934 op het Centraal Bureau voor de Statistiek. Sinds 1 Oct. 1934 burgemeester van Zierikzee: Ir M. A. Geuzegeb. 1917 te Poortvliet. Studeerde landbouwwetenschap te Wageningen. Land bouwer. Bekleedt een vooraanstaande plaats in de organisatie van de landbouw: o.a. Voorzitter Z.L.M., Vice-Voorzitter Kon. Ned. Landb. Comité, Voorzitter Akkerbouw commissie Stichting voor de Landbouw, lid Zuiderzeeraad. M. P. de Bruin, geb. 1922 te Middelburg. Adj. Archivist Rijks Archief in Zeeland. Dr J. Wesseling, geb. 1912 te Gouda. Studeerde Nederlandse Letteren en Geschiedenis te Leiden; 1939 doctoraal examen; 1949 gepromoveerd in Gent op „Bilderdijk en Engeland". Sinds 1940 Leraar aan het Lyceum te Terneuzen. Drs L. G. J. Lockefeer, geb. 1903 te Clinge (Nieuw-Namen). Studie: M.O. B. Nederlands; doctoraal Nederlandse Letteren te Leuven. Leraar Jansenius-Lyceum te Hulst. Schreef folkloristische bijdragen in „Eigen Volk" en paedagogische artikels in „Ons eigen blad". Toneelschrijver over Zeeland: Zondvloed, De Haven, Het dorp verging en het openluchtspel Toen Beveland verging. Drs M. C. Verburg, geb. 1920 te Middelburg. Studeerde economie en staatsrecht aan de Nederl. Econ. Hogeschool te Rotterdam. Als sociaal-econoom bij de Prov. Planologische Dienst auteur van verschillende rapporten over de sociaal-economische structuur van Zee land. Sinds 1948 directeur van het Econ. Technologisch Instituut voor Zeeland. INHOUD Pag. Gerard Jacobs door B. Kolff 29 De migratie uit en naar Zeeland door Jhr Mr Schuurbeque Boeye 30 Het functioneel verband tussen de bevolkingsaanwas en de welvaartsontwikkeling in Zeeland door Drs M. C. Verburg 33 Boerderijnamen op Tholen (slot) door Ir M. A. Geuze met medewerking van W. van der Ploeg 37 Het eiland Orizand en de veranderingen aan de noordelijke oever van Noord-Beveland, 16001800 door M. P. de Bruin 40 Schouwen-Duiveland 45 Gheluck 45 Gebruiken en gewoonten in Zeeuwsch-Vlaanderen II door Drs Louis Lockefeer 46 Terneuzen's bekendste predikant Petrus Hondius 15781621) door Dr J. Wesseling 49 Druk: Firma G. W. den Boer - Middelburg

Zeeuws Tijdschrift | 1950 | | pagina 27