r J ABONNEMENTEN De abonnementsprijs van het "Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland 7,50, voor België frcs 125,in beide gevallen franco per post. Men abonneert zich voor een hele jaargang, bij vooruitbetaling te voldoen. De prijs van losse nummers bedraagt resp. 1,50 of frcs. B. 25, Postrekening no. 480610 ten name van het Zeeuws Tijdschrift, Middelburg. voor de redactie en boeken ter bespreking zende men aan de redactie-secretaris: Drs M. C. Verburg, Kastanjelaan 11, Middelburg. Ongevraagde bijdragen worden bij niet-plaatsing terug gezonden, mits retour-porto was ingesloten. Alle correspondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administrateur P. J. van der Koorde, Veerse Singel 178, Middelburg. Dr P. J. Meertensgeb. 1899 te Middelburg. Directeur van de Dialect-, Volkskunde- en Naam- kundebureaux van de Koninklijke Nederl. Academie van Wetenschappen te Amsterdam. Promoveerde in 1943 op proefschrift: Letterkundig leven in Zeeland in de zestiende en de eerste helft der zeventiende eeuw. Publiceerde onder meer: De lof van den boer (1942) en Zeeuwse familienamen (1947). Stelde met Prof. Dr E. Blancquaert de „Dialectatlas van de Zeeuwsche eilanden" samen (1939). L. van Leeuwen, geb. 1912 te Vlissingen. Secretaris van de Stichting Zeeuwse Visserijbelangen. Ir P. J. 't Hooft, geb. 5 Nov. 1914 te Westmaas. Opleiding: H.B.S. te Goes, Technische Hogeschool te Delft. Woont in Goes en is lid van het architectenbureau irs A. Rothuizen en P. J. 't Hooft te Middelburg. Schreef „Dorpen in Zeeland" en „Nederlandsche boerderijen" (Heemschut-serie). E. F. A. Sap, geb. 1920 te Beerta (Gron.). Doctoraal student Nederlandse Economische Hoge school te Rotterdam. Was verbonden aan de Persdienst van het Ministerie van Economische Zaken en het Economisch-Technologisch Instituut van Utrecht. Thans econoom bij het E.T.I. voor Zeeland. J. Ch. Cornells, Hoofd van de R.K. school te IJzendijke. BRIEVEN EN STUKKEN Aan dit nummer werkten mee: INHOUD Pag. De Zeeusche Nachtegael door Dr P. JMeertens De Zeeuwse visserij door J. L. van Leeuwen De ontwikkeling van de boerderij in het Zeeuwse landschap door Ir P. 't Hooft Zwijghen De vlasindustrie op Schouwen-Duiveland door E. F. A. Sap Merkwaardige graven in de kerken te Aardenburg en te Sluis door Ch. Cornells De dog en zyn zoontje 62 69 67 7° 7a 53 Druk: Firma G. W. den Boer - Middelburg

Zeeuws Tijdschrift | 1951 | | pagina 23