r ABONNEMENTEN De abonnementsprijs van het Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland 7,50, voor België frcs 125,in beide gevallen franco per post. Men abonneert zich voor een hele jaargang, bij vooruitbetaling te voldoen; opzegging dient te geschieden vóór 1 Sept. De prijs van losse nummers bedraagt resp. 1,50 of frcs. B. 25,Postrekening no. 480610 ten name van het Zeeuws Tijdschrift, Middelburg. BRIEVEN EN STUKKEN voor de redactie en boeken ter bespreking zcnde men aan de redactie-secretaris: Drs M. C. Verburg, Kastanjelaan 11, Middelburg. Ongevraagde bijdragen worden bij niet-plaatsing terug gezonden, mits retour-porto was ingesloten. Alle correspondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administrateur P. J. van der Koorde, Veerse Singel 178, Middelburg. Aan dit nummer werkten mee: Mr C. 7. van Schagen, geb. 1S91 te Vlissingen. O.m. van 19241942 administrateur ter Gemeente-Secretarie te Rotterdam. Letterkundige publicaties: Narrenwijsheid, Litanie, Flarden van den wind; bijdragen in verschillende literaire tijdschriften. Drs L. G. J. Lockefeer, geb. 1903 te Clinge (Nieuw-Namen), Studie: M.O. B. Nederlands; doctoraal Nederlandse Letteren te Leuven. Leraar Jansenius-Lyceum te Hulst. Schreef folkloristische bijdragen in „Eigen Volk" en paedagogische artikels in „Ons eigen blad". Toneelschrijver over Zeeland: Zondvloed, De Haven, Het dorp verging en het openluchtspel Toen Beveland verging. P. C. J. Reyne, geb. 1906 te Vianen. Bracht zijn jeugd in Zeeland door. Leraar Nederlands Rijks H.B.S. te Gouda. Lid van de A.I.C.A. (Association Internationale des Critiques d'Art.). Critieken en beschouwingen over Beeldende Kunst o.a. in: de Vrije Katheder, Kroniek voor Kunst en Kuituur, Mens en Wereld. Monografie: Herman Kruyder (de Vrije Bladen 1948). C. Zwagerman, geb. 1884 te Hauwert (Fr.). Studeerde aan de Middelbare Landbouwschool te Wageningen. Sedert 1906 werkzaam in Zeeland als zuivel- en veeteeltconsulent bij de Z.L.M., sinds 1913 als Rijkszuivelconsulent, tevens belast met de veeteeltzaken. INHOUD Pag. Retour door Mr C. J. van Schagen 101 De onsterfelijke vos door Drs Louis Lockefeer 108 Walcheren in de verte door P. C. JReyne 114 Het rundvee in akkerbouwend Zeeland door C. Zwagerman 119 Zeeuwse kroniek omslag 3 Foto voorpagina: Ingang voormalige boerenhofstede „Baskenburg" bij Veere (G. J. M. de Greef) V

Zeeuws Tijdschrift | 1951 | | pagina 2