r ABONNEMENTEN De abonnementsprijs van het Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland 7,50, voor België frcs 125,in beide gevallen franco per post. Men abonneert zich voor een hele jaargang, bij vooruitbetaling te voldoen; opzegging dient te geschieden vóór 1 Sept. De prijs van losse nummers bedraagt resp. 1,50 of frcs. B. 25,Postrekening no. 480610 ten name van het Zeeuws Tijdschrift, Middelburg. BRIEVEN EN STUKKEN voor de redactie en boeken ter bespreking zende men aan de redactie-secretaris: Drs M. C. Verburg, Kastanjelaan 11, Middelburg. Ongevraagde bijdragen worden bij niet-plaatsing terug gezonden, mits retour-porto was ingesloten. Alle correspondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administrateur P. J. van der Koorde, Veerse Singel 178, Middelburg. Aan dit nummer werkten mee: A. M. (Hans) Warren, geb. 1927 te Borssele. Publiceerde enige verzenbundels en een na tuurhistorisch werk, getiteld: Nachtvogels. A. de Visser werd geboren te 's-Heer Arendskerke. Is Rijksinspecteur van het Verkeer. Dr Huizinga, geb. 1920 te Amsterdam. Studeerde geneeskunde te Amsterdam; promoveerde in 1947 op het proefschrift „Cephalometrische relaties tussen verwanten van de eerste graad". Aanvankelijk assistent, later prosector aan het Ontleedkundig Laboratorium van de Amsterdamse Universiteit (Prof. M. W. Woerdeman). Thans verbonden aan het Ont leedkundig Laboratorium der Rijks Universiteit te Utrecht als hoofd van de afdeling Anthropologic. Prof. dr ir T. P. Bijhouwer, geb. 1898 te Amsterdam. Landbouwhogeschool Wageningc-n 191621, Assistent afd. Plantensystematiek en Plantengeografie; 1926 doctorstitel op diss, over bodem en plantengroei duinen. 192830 studie in Verenigde Staten en Cuba; daarna parkontwerper Rotterdam, sinds 1933 adviseur landschap Zuiderzeepolders, van verschillende gemeenten, etc. Sinds 1936 hoogleraar tuin- en landschapsarchitectuur Land bouwhogeschool; na de oorlog lid Snelcommissie Walcheren. INHOUD Pag. Verloren land door Hans Warren 125 Flora van Zeeland door A. de Visser 126 De betekenis van de opgravingen te Nieuwerkerke (Schouwen) voor de anthropologic door Dr J. Huizinga 131 Vogelleven in Zeeland door Hans Warren 136 Bergen en Dalen in Zeeland door Prof. dr ir T. P. Bijhouwer 141 VJ Druk: Firma G. W. den Boer - Middelburg

Zeeuws Tijdschrift | 1951 | | pagina 23