ZEEUWS TIJDSCHRIFT No. i Valse Kamille. Anthemis arvensis L.) Sr. Laurens. Weinig voorkomend in Zeeland, doch hier in volle bloei in een lucerneveld. Hertshoornweegbree en natuurlijk Helm, Zandhaver en Biestarwegras. Let eens op de brede, blauwgroene bladeren van de Helm op plaatsen waar het duinzand in beweging is. Hier en daar hogerop bloeien de rose klokken van de Zeewinde en de schermen van de Blauwe zeedistel, maar. afblijven! Ze zijn erg scherp en bovendien erg schaars. Op de schorren treffen we tweemaal in het seizoen een blauw bloementapijt; eerst van de Lams oor Limonïum vulgare. Mill), welker bloemen goed te drogen zijn en dan in de winter U nog prettige herinneringen verschaffen. Later van de Zeeaster Aster Tripolium. L.) waar van in Zeeland ook een ondersoort zonder blauwe randbloemen voorkomt. Op zandige schorren, zoals in de Zwarte Polder vinden we tevens Duizendguldenkruid, doch een andere soort, dan in de duinen. Zeekraal, Klein Schorrekruid en twee soorten Schijn- spurrie, het riekt er naar Zeealsem, op de kreekrichels groeit Obione en op enkele plaatsen hogerop ook de zeldzame Gesteelde Obione Obione penduculata. Moq.). Zowel in Zeeuwsch-Vlaanderen als op Walcheren kunnen we de Strandbiet vinden, ook al een grote zeldzaamheid. Tot nu toe verzuimde ik U mee te nemen naar de onkruiden van het cultuurland, naar de Korenbloemen en de Klaprozen, de Ka millen en de Melkdistels, het Perzikkruid en de Wolfsmelk, de Ereprijs en Rode Muur. De Kankerblommen, Stekels, Wilde wissen, Veu- gelderm en hoe ze verder in ons eigen dialect genoemd mogen worden. Dit had echter zijn bijzondere reden want: 20

Zeeuws Tijdschrift | 1951 | | pagina 22