r Aan dit nummer werkten mee: Dr Haantjes, leraar aan het Chr. gymnasium te Den Haag, lector aan de Universiteit te Londen, directeur van het jongensinternaat Ruimzicht te Doetinchem, leraar aan het Chr. lyceum te Zutphen, aan het Chr. lyceum en de Chr. H.B.S. te Zeist, redacteur van de letterkundige tijdschriften Opwaartsche "Wegen en De Werkplaats, schrijver van ver schillende artikelen en boeken over letterkundige, historische en kerkhistorische onder werpen. Met Prof. Dr W. A. P. Smit publiceerde hij de twee verzamelwerken Meesterwerken der Literatuur en Panorama der Nederlandse Letteren, met Dr A. van der Hoeven Kerke lijke Klassieken. Het in dit tijdschrift opgenomen artikel behoort tot een reeks studies over Vaderlandse Poëzie; andere artikelen uit deze reeks (over Huvgens, Revius, Van Haren en Bellamy, Staring, Helmers en Loots) verschenen of zullen nog verschijnen in De nieuwe Taalgids; zie verder zijn bijdrage Lof van Holland in Panorama der Neder landse letteren. P. van der F een, geboren in 1892 te Stratum (N.B.). Uit Zeeuwse ouders. 1911 Eindexamen Gymnasium te Middelburg. 1922 Doctoraal examen in dier- en plantkunde aan de Rijks universiteit te Utrecht. Sedert 1925 conservator aan het museum van het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen te Middelburg. Thans conservator aan het Zoölogisch Museum te Amsterdam. C. Boogerd, geboren in 1921 te Noordwelle. Volgde na de R.H.B.S. te Zierikzee de lerares opleiding van de R.L.H.S. „Nieuw Rollecate" te Deventer. Vanaf 1945 als landbouw- huishoudlerares in dienst der Z.L.M. W. de Bruine, geboren in 1924 te Vlissingen. Sedert 1949 archivaris dezer gemeente. INHOUD Pag. Het land dat God beschermt I door Dr J. Haantjes 73 De eerste bezoekers van Zeeland door P. J. van der Peen 79 Probleem door Joringel 81 Rectificatie 84 Het landbouwhuishoudonderwijs in onze provincie door Mej. C. Boogerd 85 Breukvlakken 90 Constantin Guys door W. de Bruine 91 Druk: Firma G. W. den Boer, Middelburg.

Zeeuws Tijdschrift | 1952 | | pagina 24