Aan dit nummer werkten mee: Ir F. Q. den HollanderPresident der N.V. Nederlandsche Spoorwegen, werd op 31 Mei 1893 te Goes geboren. Na aldaar de H.B.S. te hebben doorgelopen, studeerde hij te Delft, waar hij in 1916 het diploma Werktuigkundig Ingenieur (met lof) ontving. Hij trad daarop in dienst bij de Staatsspoorwegen in Nederlands-Indië, en doorliep daar verschillende rangen en functies. In 1938, als Chef van Exploitatie der Westerlijnen met verlof in Nederland zijnde, verbond hij zich aan het Staatsbedrijf der Artillerie-Inrichtin gen, in welk bedrijf hij op 1 Januari 1940 tot Directeur werd benoemd. Na de bevrijding van ons land werd hij aangewezen als gemachtigde der Vertrouwens mannen van de Regering voor het Ministerie van Handel en Nijverheid. Na werkzaam te zijn geweest als wnd. Secretaris-Generaal van het Ministerie van Handel en Nijverheid werd hij in October 1945 benoemd tot Directeur-Generaal van het Verkeer. Op 1 Mei 1946 trad hij op als Directeur (plv. President) der N.V. Nederlandsche Spoor wegen, in welk bedrijf hij op 1 Januari 1947 benoemd werd tot President. Drs P. van Houtegeboren 1895 te Westkapelle. Opgeleid tot onderwijzer aan de Rijkskweek school te Middelburg. Verwierf de acte voor hoofdonderwijzer, de middelbare acte voor geschiedenis, die voor aardrijkskunde M.O., vervolgens candidaats en doctoraal geografie. Was enkele jaren onderwijzer, thans sinds 1924 leraar bij het gemeentelijk middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs te Rotterdam. J. A. M. (Hans) Warren, geboren 1923 te Borssele. Publiceerde enige verzenbundels en een natuurhistorisch werk, getiteld Nachtvogels. B. R. Walrecht, geboren in 1902 te Beilen (Dr.). Onderwijzer te Maarssen en Utrecht. Was daarna hoofd der Chr. School te Chaam (N.Br.) en nu te Biezelinge (Z.). Betoonde reeds vroeg belangstelling voor de natuurstudie en verdiepte deze vooral in N.-Brabant en Zeeland. Dr JHaantjes, leraar aan het Chr. gymnasium te Den Haag, lector aan de Universiteit te Londen, directeur van het jongensinternaat Ruimzicht te Doetinchem, leraar aan het Chr. lyceum te Zutphen, aan het Chr. lyceum en de Chr. H.B.S. te Zeist, redacteur van de letterkundige tijdschriften Opwaartsche Wegen en De Werkplaats, schrijver van ver schillende artikelen en boeken over letterkundige, historische en kerkhistorische onder werpen. Met Prof. Dr Wr. A. P. Smit publiceerde, hij de twee verzamelwerken Meesterwerken der Literatuur en Panorama der Nederlandse Letteren, met Dr A. van der Hoeven Kerke lijke Klassieken. Het in dit tijdschrift opgenomen artikel behoort tot een reeks studies over Vaderlandse Poëzie; andere artikelen uit deze reeks (over Huygens, Revius, Van Haren en Bellamy, Staring, Helmers en Loots) verschenen of zullen nog verschijnen in De nieuwe Taalgids; zie verder zijn bijdrage Lof van Holland in Panorama der Neder landse letteren. M. P. de Bruin, geb. 1922 te Middelburg. Adj. Archivist Rijks Archief in Zeeland. INHOUD Pag. De spoorwegen in Zeeland door Ir F. Q. den Hollander 125 Goes 131 De Walcherse klederdracht door Drs P. van Houte 132 Herfstwind door Hans Warren135 Tussen kreken, schapen en vogelnesten door B. J. J. R. Walrecht 136 Het land dat God beschermt III door Dr Haantjes 139 Van stellen en stellenaars door M. P. de Bruin 143 Druk: Firma G. W. den Boer, Middelburg. J

Zeeuws Tijdschrift | 1952 | | pagina 32