No. i ZEEUWS TIJDSCHRIFT beschrijvingen van bijv. Hugo de Groot, Ol- denbarnevelt, Boerhaave, Christiaan Huygens en vele andere beroemdheden, ook het leven van C. Kamerling op. Daar het 10 jaar na het vonnis verscheen, kon de schrijver er nog het volgende aan toevoegen. „Gedurende zijn gevangenis is het hem ge lukt, door uitbreking te ontkomen; doch hij is gelukkig tevens achterhaald geworden. Thans behoudt hij nog, volgens het getuigenis van op merkzame ooggetuigen, welke de nieuwsgie righeid in menigte tot zijn kerker lokt, een voorkomen van vroomheid; zijn gesprekken vallen nog in het ernstige, en eens gevraagd zijnde, of hij enige hoop had op ontslag, was zijn antwoord, niet te weten, wat de Voorzie nigheid over hem besloten had". Johan Cato Kamerling, of Abraham Mag- garis, behoorde niet tot de koningen der be driegers als Casanova en Cagliostro; hij was maar een kleine man, bij hen vergeleken. Maar hij vertegenwoordigt toch evenzeer zijn tijd, omdat de 18e eeuw tal van dergelijke oplich ters heeft opgeleverd. Viergever schreef zijn boek ter waarschuwing tegen „de snode listen en bedriegerijen" van „deze ijselijke schrik dieren". En de onbekende schrijver van de ge noemde „Levensbeschrijving" eindigt met de vermaning: „De geschetste levensloop leert ons, dat, hoewel de Christelijke liefde gebiedt, altoos het beste te hopen, de Voorzienigheid nochtans vordert, geen spoedig vertrouwen te stellen in zwervende vreemdelingen, schoon zij hun voorgevens met de dekmantel van uit wendige vroomheid bekleden". BETALING ABONNEMENTSGELD Abonné's, die niet via de boekhandel zijn geabonneerd, worden verzocht het abonnementsgeld voor de derde jaargang van het Zeeuws Tijdschrift zijnde 7,50 vóór 22 December 1952 over te schrijven op post rekening 480610 ten name van het Zeeuws Tijdschrift. Na die datum wordt over nog niet betaalde posten per kwitantie beschikt onder bijberekening van de incassokosten. BANDEN TWEEDE JAARGANG Bestellingen kunnen worden gedaan bij de drukkers, Firma G. W. den Boer, Markt 51, Middelburg, die zich desgewenst ook gaarne met het inbinden zullen belasten. De prijs van de band bedraagt 1,50, het binden kost 1,60. ABONNEMENTEN De abonnementsprijs van het Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland 7,50, voor België frcs 125,in beide gevallen franco per post. Men abonneert zich voor een hele jaargang, bij vooruitbetaling te voldoen; op zegging dient te geschieden vóór 1 Sept. De prijs van losse nummers bedraagt resp. 1,50 of frcs. B. 25, Postrekening no. 480610 ten name van het Zeeuws Tijdschrift, Middelburg. BRIEVEN EN STUKKEN voor de redactie en boeken ter bespreking zende men aan de redactie-secretaris: Drs M. C. Verburg, Kastanje laan 11, Middelburg. Ongevraagde bijdragen worden bij niet-plaatsing terug gezonden, mits retour-porto was ingesloten. Alle cor respondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administrateur P. J. van der Koorde, Veer se Singel 178, Middelburg. 25

Zeeuws Tijdschrift | 1952 | | pagina 27