Zeeuws Tijdschrift TT derde jaargang ten geleide l> N U M M E R i 3 e A A RG AN G NOVEMBER 1932 De derde jaargang van het Zeeuws Tijdschrift aanschouwt met dit nummer het levenslicht. En gelijk hij de geboorte en ter gelegenheid van de eerste verjaardag geschieddewil de redactie ook thans iets van zijn plannen aan de lezers kenbaar maken. Niet in de vorm van een concreet programma, maar bij wijze van koers bepaling. Met veel zorg en gesteund door een zeer getrouwe, zij het zich weinig uitbreidende, lezerskring, heeft de redactie thans twee jaar aan de grondslagen van dit regionale orgaan gewerkt. Zij zou hierin niet zijn geslaagd zonder de ideële medewerking van vele auteurs. Deze opbouw is ongetwijfeld gepaard gegaan met verschillende tekortkomingen. Het belangrijkste bezwaar in het eerste jaar was wel het te grote aandeel van de historische bijdragen. Het heden en ook de toekomst verdienen evenzeer de aandacht als het verleden. In het tweede jaar is hiermee rekening gehouden. In het algemeen droegen de artikels in de laatste jaargang echter in wellicht te sterke mate het karakter van objectiviteit; het zakelijke relaas domineerde en liet aan de persoonlijk getinte bijdrage een nog te geringe plaats. De subjectieve toon toch zal ons nog meer en beter bij de zaak zelf betrekken, dwingt ons tot een eigen standpunt, tot het afleggen van een rekenschap over de waarden die op het spel staan. In de derde jaargang hoopt de redactie dan ook deze nuance meer dan vroeger naar voren te brengen met het zij uitdrukkelijk gesteld behoud van het streven naar een zo groot mogelijke zuiverheid en eerlijkheid van denken. Boven dien ligt het in de bedoeling het tijdschrift meer te verlevendigen door het plaatsen van kleine bijdragen van diverse aard. Het Zeeuws Tijdschrift beoogt volgens de statuten van de Stichting de bevordering van kennis omtrent Zeeland en zijn bewoners. De leiding van het tijdschrift zou het zeer op prijs stellen wanneer meer reactie van de lezers zou helpen dit doel nader te brengen. Een levendig contact kan aan de inhoud en het doel van ons blad maar alleen ten goede komen. Aan de abonnees zij tenslotte het verzoek gericht het tijdschrift en zijn achter grond van gedachten mede te helpen verbreiden in een ruimere kring. DE REDACTIE 1

Zeeuws Tijdschrift | 1952 | | pagina 3