ABONNEMENTEN De abonnementsprijs van het Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland 7,50, voor België frcs 125,in beide gevallen franco per post. Men abonneert zich voor een hele jaargang, bij vooruitbetaling te voldoen; opzegging dient te geschieden vóór 1 Sept. De prijs van losse nummers bedraagt resp. 1,50 of frcs. B. 25,Postrekening no. 480610 ten name van het Zeeuws Tijdschrift, Middelburg. BRIEVEN EN STUKKEN voor de redactie en boeken ter bespreking zcnde men aan de redactie-secretaris: Drs M. C. Verburg, Kastanjelaan 11, Middelburg. Ongevraagde bijdragen worden bij niet-plaatsing terug gezonden, mits retour-porto was ingesloten. Alle correspondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administrateur P. J. van der Koorde, Veerse Singel 178, Middelburg. Aan dit nummer werkten mee: Jan de Caluwé, geboren 15)33 te St. Jansteen, woont te Axel. Diploma gymnasium-A aan het Jansenius-lyceum te Hulst. Studeert Nederlandse letterkunde. Journalistieke werkzaam heden. G. A. de Kok, geboren 1924 te Goes, journalist te Vlissingen. Verbonden als redacteur en muziekrecensent aan de Provinciale Zeeuwse Courant. Publiceerde artikelen in verscheidene dagbladen, o.a. Leeuwarder Courant, Algemeen Handelsblad, Almaarder Courant, Deventer Dagblad, Dagblad van het Oosten enz., alsmede bijdragen over muziek in de tijdschriften „Mens en Melodie", „Het Orgel" en „Musica". R. Slock, geboren 1915 te Sas van Gent. Aldaar werkzaam op de Gemeente-Secretarie. Verdiepte zich in de geschiedenis van zijn gemeente, waarvoor hij vele gegevens ver zamelde. L. Catsman, gepens. hoofdonderwijzer, o.m. tot 1907 onderwijzer te Nieuw- en St. Joosland. INHOUD Pag. Lied aan Zeeland door Jan de Caluwé 28 Gaston met zijnen basson door G. A. de Kok 29 Sas van Gent, van schutsluis tot industriecentrum door R. Slock 32 Rienkrieërs door L. Catsman 4° Rotterdam en Zeeland door Drs M. C. Verburg41 Thema con variazione door Ir P. J. 't Hooft 44 Zeeuwse kroniek door Louis Lockef eer 46 Druk: Firma G. W. den Boer, Middelburg.

Zeeuws Tijdschrift | 1953 | | pagina 24