r Aan dit nummer werkten mee: Ir J. J. Westerhof, geboren in 1917 te Naarden. Bezocht in Terneuzen de R.H.B.S., behaalde in 1946 het diploma Landbouwkundig ingenieur voor Koloniale landbouw, was van 1946 tot 1950 werkzaam bij de Wetenschappelijke Afdeling van de Rijksdienst voor Landbouw- herstel te Goes, welke dienst belast was met het onderzoek voor het weer in cultuur brengen van met zout water geïnundeerde polders. Sinds 1950 wetenschappelijk ambtenaar bij het Landbouwproefstation en Bodemkundig Instituut T.N.O. te Groningen, met gelijk tijdige detachering bij de Wetenschappelijke Afdeling van de Herverkavelingscommissie voor Walcheren. Na Februari 1953 is deze afdeling tevens belast met het onderzoek in verband met de jongste overstromingen in Zuidwest Nederland. Ir C. A. L. Horstmann, geb. 1909 te Dordrecht. 1931 cum laude scheikundig-ingenieurs examen te Delft. Ingenieur bij diverse fabrieken. 1945/6 o.m. Commandant korps Genietroepen en Pioniers. Officer Most Excellent Order of the British Empire. 1947 Hoofdingenieur, 1952 Algemeen Directeur Spiegelglas- en Fosfaatfabrieken te Sas van Gent. Sedert 1951 voor zitter Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen. J. C. Lodder, geb. 1918 te Goes. Studeerde Biologie te Leiden. Thans leraar Biologie aan het Openbaar Lyceum te Goes en aan de R.H.B.S. te Vlissingen. Drs L. G. J. Lockefeer, geb. 1903 te Clinge (Nieuw-Namen). Studie: M.O. B. Nederlands; doctoraal Nederlandse Letteren te Leuven. Leraar Jansenius-Lyceum te Hulst. Schreef folkloristische bijdragen in „Eigen Volk" en paedagogische artikels in „Ons eigen blad". Toneelschrijver over Zeeland: Zondvloed, De Haven, Het dorp verging en het openlucht spel Toen Beveland verging. INHOUD Pag. De oorzaken van de schade voor de landbouw door overstroming met zout water en de middelen tot herstel door Ir J. Westerhof 99 Het kanaal in Zeeuwsch-Vlaanderen en zijn industrie door Ir C. A. L. Horstmann 108 Over een landaanwinner onder de planten door J. C. Lodder .112 Cum libello in angello door Louis Lockefeer121 Druk: Firma G. W. den Boer, Middelburg.

Zeeuws Tijdschrift | 1953 | | pagina 28