Aan dit nummer werkten mee: Marcel van de Veldegeb. te Brugge 28 Mei 1898. In 1914 naar Nederland, in 1921 genatu raliseerd tot Nederlander; schreef gedichten en novellen. Dr D. A. de Graaf, geboren te Utrecht in 1906. Studeerde aldaar in de klassieke letteren en vervolgens te Amsterdam in de Romaanse letteren, alwaar hij in 1948 promoveerde op het onderwerp: Arthur Rimbaud et la durée de son activité litéraire. Publicaties aanvankelijk in De Nieuwe Gids, Groot-Nederland, Elseviers Maandschrift; later in de Nieuwe Taalgids, Levende Talen, Revue beige d'histoire et de philologie, Revue des sciences humaines, Revue d'histoire littéraire de la France, Mercure de France, etc. Woont thans te Goes. L. Haverda, geb. 27 Mei 1922 te Praag. Kwam in 1948 als refugié naar Nederland, stu deerde sociologie in Utrecht, thans socioloog bij de Stichting voor maatschappelijk werk in de provincie Utrecht. Dr Tj. W. Rr de Haan, geb. 1919 te 's-Gravenhage. Studeerde aan de Nijmeegse Universiteit, promoveerde op proefschrift: Volk en dichterschap. Leraar Lyceum te Wassenaar, secre taris van het Nederlands Volkskundig Genootschap, redacteur van het driemaandelijks tijdschrift „Nederlands Volksleven". P. G. Rotte, Bakkerijleraar te Zierikzee. Dr K. Kooiman, oud-leraar Nederlands aan de R.PLB.S. te Middelburg. L. W. d. B., redacteur Zeeuws Tijdschrift. M. C. Vredacteur Zeeuws Tijdschrift. INHOUD Pag. Speels Volksliedeke door Marcel van de Velde .125 Ter Vere door Marcel van de Velde .126 Victor Hugo in Zeeland door D. A. de Graaf .126 De sociale wederopbouw van de rampgebieden door J. L. Haverda .131 Een Walchers volksverhaal door Dr Tj. W. R. de Haan138 Een materiële erfenis door P. G. Rotte 142 Een aanwinst voor de kennis van het Zeeuws door Dr K. Kooiman147 De jacht in de kunst .150 Iets over Tholen en de Ambachtsschool te Sint Maartensdijk151 Druk: Firma G. W. den Boer, Middelburg.

Zeeuws Tijdschrift | 1953 | | pagina 32