Zeeuws Tijdschrift De jaargang 1954 ten geleide.o NUMMER 1 4e JAARGANG JANUARI 195 4 De vierde jaargang! Als jong schepsel zoekt het Zeeuws Tijdschrift nog steeds naar een meer stabiele vorm. In de doopceel en daarmede in de eerste jaargang viel de nadruk op verhandelingen en bijdragen en wel in populair-wetenschap- pelijke trant. De eerste verjaardag stelde de redactie daarnaast in het teken van de toekomst. Daarmee was haar taak tot aan de intrede van het derde levensjaar omschreven. De thans achter ons liggende cyclus tenslotte ontving een nieuw kenteken: met behoud van een zo groot mogelijke zuiverheid en eerlijkheid van denken zou de persoonlijke toon naar voren worden geschoven. V er handeling toekomstbezinning subjectiviteit een cumulatieve trits van eigenschappen, die in het Zeeuws Tijdschrift gestalte zou krijgen. Zou krijgen, want de pogin gen daartoe dienen nogal eens met het boetekleed te worden omhuld. En nu de nieuwe weg van het vierde naar het vijfde jaar! De lezer wordt hierbij uitgenodigd het plaveisel der goede intenties weer te betreden. In de eerste plaats blijft het abonnementsgeld gehandhaafd, terwijl het aantal pagina's waarschijnlijk met minstens 24 zal worden uitgebreid. De nieuwe pagina's zullen dan bedrukt worden met meer actuele beschouwingen, belichtingen van de achtergrond van wat er in Zeeland gaande is. Het karakter van het tijdschrift brengt natuurlijk mede, dat dit op andere wijze zal geschieden dan de dagbladpers zulks doet. Naast dit alles hoopt de redactie de opgebouwde traditie indachtig te zijn. Er blijft dus een zekere continuïteit. Daartoe zou ondergetekende gaarne ook rekenen de liefst groterebereidheid van de lezers, te streven naar een hogere oplage. Ook een ideële stichting kan een gezonde financiële basis niet missen. Dit ideële doel tenslotte kan ook worden bevorderd door de gedachte die het Zeeuws Tijdschrift beoogt en die zijn bestaansreden uitmaakt, te dienen. Daarmee dienen wij ons zelf en onze provincie. DE REDACTIE 1

Zeeuws Tijdschrift | 1954 | | pagina 3