Aan dit nummer werkten mee: M. C. Vredacteur Zeeuws Tijdschrift. P. G. Rotte, bakkerijleraar te Zierikzee. M. Stériade, geb. 1904, in Roemenië. Studeerde te Boekarest en deed te Dijon candidaats- examen letteren; vertaalde tussen 1934 en '38 het literaire werk van koningin Maria van Roemenië. Sedert 1953 woonachtig te Vlissingen. Sinds kort exploitant van het Franse restaurant „La Tour Eiffel" te Vlissingen. Mr C. van Sc hagen, geb. 1891 te Vlissingen. Letterkundige publicaties: Narrenwijsheid, Litanie, Flarden van den "Wind, Zeeuwse Reflexen; bijdragen in verschillende literaire tijdschriften. A. Kossmann, geb. 1922. Nederlands dichter en romancier. Publiceerde o.m. een bundel verzen („De Bosheks") en de romans „De Nederlaag" en „De moord op Arend Zwigt". Jhr L. E. D. S. van Bonninghausen tot Herinckhave, burgemeester van IJzendijke. L. W. d. B., redacteur Zeeuws Tijdschrift. INHOUD Pag. Twee afsluitingen 31 Het Deltaplan. Drie rapporten: de afsluiting, de landbouw en de visserij door M. C. V. De afdamming der zeegaten 32 De structuur van de landbouw in het zuid-westen van Nederland 37 De afdamming en de visserij 41 Dimanche après-midi a Veere door Michel Stériade 44 Zondagmiddag in Veere door Mr J. C. van Schagen 45 Van voorjaarsfeesten, broodvogels en de „Zeeuwse Palmpasen" door P. G. Rotte 47 Eduard Flipse, dirigent van het Rotterdams Philharmonisch orkest door Alfred Kossmann 51 Hoe komt een expositie tot stand door Jhr L. E. D. S. van Bonninghausen tot Herinckhave 5 5 Boekbespreking 57 Druk: Firma G. W. den Boer, Middelburg.

Zeeuws Tijdschrift | 1954 | | pagina 32