r VJ ABONNEMENTEN De abonnementsprijs van het Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland 7,50, voor België frcs 125,in beide gevallen franco per post. Men abonneert zich voor een hele jaargang, bij vooruitbetaling te voldoen; opzegging dient te geschieden vóór 1 Jan. De prijs van losse nummers bedraagt resp. 1,50 of frcs. B. 25,Postrekening 110. 480610 ten name van het Zeeuws Tijdschrift, Middelburg. BRIEVEN EN STUKKEN voor de redactie en boeken ter bespreking zende men aan de redactie-secretaris: Drs M. C. Verburg, Kastanjelaan 11, Middelburg. Ongevraagde bijdragen worden bij niet-plaatsing terug gezonden, mits retour-porto was inge sloten. Alle correspondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administrateur P. J. van der Koorde, Veerse Singel 178, Middelburg. 4 Aan dit nummer werkten mee: Lode Baekelmans, geb. 1879 te Antwerpen uit een Zierikzeese moeder. Ere-directeur van de Stedelijke Bibliotheken en het Archief van het Vlaamse Cultuurleven. Lid van de Kon. Vlaamse Academie voor Taal- en Letterkunde. Voorzitter Vlaamse Vereniging van Letter kundigen. Lid Mij. Nederlandse Letterkunde en Zeeuws Genootschap. Schreef vele romans, o.m. Europa Hotel voor het toneel en studies over Nederlandse letterkundigen. Werd bij zijn 75ste verjaardag door vele vooraanstaande Nederlandse en Vlaamse schrijvers ge huldigd. A. de Visser, geb. 1921 te Ritthem. Aanvankelijk boer in Ritthem (Welzinge). Land- en tuinbouwschool. Bodemkundige opleiding bij Prof. Dr C. H. Edelman te Wageningen. Sedert 1947 in dienst van de Stichting voor Bodemkartering als bodemkundig opzichter. Werkte als zodanig o.a. mee aan de bodemkaarten voor Walcheren, Zuid-Beveland en Schouwen en Duiveland. Dr B. Breek, geb. 1913, sedert 1946 predikant N.H. Kerk te Kattendijke. Artikelen o.m. in Handboek Pastorale Sociologie en „Het Gemenebest". Drs R. Camhier, geboren 1924 te Terneuzen. Doctoraal examen Ned. Econ. Hogeschool 1953. Enkele artikelen in het Tijdschrift voor Econ. en Sociale geografie. Sedert 1953 secretaris Vereniging tot bevordering der Zeeuwse visserijbelangen (Zevibel). Dr D. A. de Graaf, geboren te Utrecht in 1906. Studeerde aldaar in de klassieke letteren en vervolgens te Amsterdam in de Romaanse letteren, alwaar hij in 1948 promoveerde op het onderwerp: Arthur Rimbaud et la duree de son activité litéraire. Publicaties aanvankelijk in De Nieuwe Gids, Groot-Nederland, Elseviers Maandschrift; later in de Nieuwe Taalgids, Levende Talen, Revue beige d'histoire et de philologie, Revue des sciences humaines, Revue d'histoire littéraire de la France, Mercure de France, etc. Woont thans te Goes. INHOUD Pag. Mijn Zeeuwse familie door Lode Baekelmans 61 De bodem van Walcheren en zijn geschiedenis door A. de Visser 68 Zeeland, het land der Nadere Reformatie door Dr B. Breek 76 De verhouding Schelde-Rijnverbinding-Oestercultuur door Drs R. Camhier 82 Een Italiaan ziet Zeeland door Dr D. A. de Graaf 88 Druk: Firma G. W. den Boer, Middelburg.

Zeeuws Tijdschrift | 1954 | | pagina 32