No. 4 ZEEUWS TIJDSCHRIFT Th. van der Horst, Mensen en dieren in een boot. Ie Prijs der stad Middelburg. Foto A. A. van Pagu zijde van deze opzet is, dat het Zeeuwse pu bliek zijn schilders en grafici zal leren kennen. En kopen! Verkoopsgelegenheid voor de kunstenaar enerzijds, gelegenheid om kunst te kopen zonder het risico, dat de goedwillende, maar dikwijls onvoldoende deskundige leek bedreigt, wanneer hij „ongewapend" zich op het kunstkoperspad begeeft, anderzijds, ziehier in het kort de tendenz van deze onderneming. We hebben er alle sympathie voor. Sympathie, die nog tè groter is, nu de Provincie, de daad bij de propaganda voegende, zelve reeds tot aankoop van enige der geëxposeerde werken is overgegaan en, naar ons werd medegedeeld, ook een opwekking tot de Gemeentebesturen en andere daarvoor in aanmerking komende instanties in de provincie heeft doen uitgaan om tot het welslagen van dit ondernemen mede te werken. Een opwekking, die reeds haar vruchten schijnt te dragen. Een tweede gelukkig initiatief, dat der Ge meente Middelburg, die een tweetal prijzen uit schreef, één voor de Literatuur en één voor de Beeldende Kunst, voegde zich hierbij: de win naar van laatstvermeld concours, omstuwd van enige eervolle vermeldingen en een keur uit de verdere inzendingen, werd door het Ge meentebestuur mede op deze tentoonstelling geëxposeerd. Aldus werd aan de Parade der velen onzer uiteraard reeds bekende Zeeuwse kunstenaars nog een verfrissend nieuw element toegevoegd want ieder kon mededingen naar de Middelburgse Prijs en „Holland" heeft daar ruim gebruik van gemaakt dat het geheel ontegenzeggelijk verlevendigde. Misschien mogen we ook dit Middelburgs ini- 105

Zeeuws Tijdschrift | 1954 | | pagina 17