No. 6 ZEEUWS TIJDSCHRIFT Tkind is gestorven den 2 Sept. 's morgens omtrent 5 uuren. Mijn Dogter Henriette Jakoba is geboren den laatsten Okt. 1688 's avonds omtrent half tien uuren, de getuigen zijn derzelve van Justus. Is gestorven den 27 Aug. 1702, des avonds omtrent tien uuren zijnde Zondags. Mijn zoon Justus is geboren den 14 Mei 1690 smorgens tussen 4 en Yi 5 uuren. De getuigen zijn mijn zwager van Stapele en Ve. Levina van Vryberghe huisvrouwe etc. Hij is gestorven den 2 Juny 1690, des namid dags tusschen 3 en K 4 uuren. Mijne huis vrouwe is overleden den 26 Mei 1690, des na middags omtrent 3 uuren zijn(de) na haar ge leggen in het kraam tot den 22 Mei redelijk wel te pas geweest, doch des avonds omtrent half tien uuren van een klein koortsken aan getast twelk zich s' morgens en s' avonds een weinig verhefte, zulks niet te min tot smorgens den 26 dito buiten perykel geoordeeld wierd te zijn, dan is op de middag zich willende tot enige rust begeven in ene apoplexie vervallen, met inwendige stuipkens, waardoor buiten verwagting subitelijk is komen te overlijden cum maximo meo et suarum luctu. (Dit is geschreven geweest bij Mr. Itel Frederik Turcq)." Men moge het een doctor in de geneeskunde vergeven dat hij aan dat overlijden van Itel Frederik Turcq's echtgenote, die Maria van Vryberghe heette, een kanttekening vast knoopt. De dame stierf plots op de twaalfde dag na haar bevalling. Ze was „redelijk wel te pas geweest" gedurende een achttal dagen, doch had dan een „klein koortsken". Op de twaalfde dag werd zij „buiten perykel ge oordeeld". Zij wil na de middag wat gaan rusten, krijgt een zogenaamde „apoplexie met inwendige stuipkens" en sterft „subitelijk". Het is een goede klinische observatie die, naar onze mening toelaat achteraf de diagnose van longembolie te stellen. Het zoontje is zeven dagen na de moeder overleden. Dr. L. Elaut (Gent) ABONNEMENTEN De abonnementsprijs van het Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland 7,50, voor België fres 125,in beide gevallen franco per post. Men abonneert zich voor een hele jaargang, bij vooruitbetaling te voldoen; op zegging dient te geschieden vóór 1 Jan. De prijs van losse nummers bedraagt resp. 1,50 of frcs. B. 25, Postrekening no. 480610 ten name van het Zeeuws Tijdschrift, Middelburg. BRIEVEN EN STUKKEN voor de redactie en boeken ter bespreking zende men aan de redactie-secretaris: Drs M. C. Verburg, Kastanje laan 11, Middelburg. Ongevraagde bijdragen worden bij niet-plaatsing terug gezonden, mits retour-porto was ingesloten. Alle cor respondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administrateur P. J. van der Koorde, Veerse Singel 178, Middelburg. 183

Zeeuws Tijdschrift | 1954 | | pagina 31