r A J Aan dit nummer werkten mee: Tina Keller, geboren 1920 te Tilburg, sedert 1922 woonachtig te Middelburg. Free-lance journaliste en publiciste. Diploma leeszaal-assistente. O.m. werkzaam geweest bij de Prov. Zeeuwse Courant en de Eucumenische Raad der "Kerken. Ex redactrice van „Gemeen schap der kerken". Publiceerde in 1951 „In God's smidse", een populaire inleiding tot de eucumenische beweging. Dr P. J. Meertens, geb. 1899 te Middelburg. Directeur van de Dialect-, Volkskunde- en Naamkundebureaux van de Koninklijke Nederl. Academie van "Wetenschappen te Amster dam. Promoveerde in 1943 op proefschrift: Letterkundig leven in Zeeland in de zestiende en de eerste helft der zeventiende eeuw. Publiceerde onder meer: De lof van den boer (1942) en Zeeuwse familienamen (1947). Stelde met Prof. Dr E. Blancquaert de „Dialect atlas van de Zeeuwsche eilanden" samen (1939). Mr J. C. van Schagen, geb. 1891 te Vlissingen. Letterkundige publicaties: Narrenwijsheid, Litanie, Flarden van den "Wind, Zeeuwse Reflexen; bijdragen in verschillende literaire tijdschriften. Jannie de Hullu, leerling van de Rijkskweekschool te Middelburg, afkomstig uit Oostburg. Dr L. Elaut, dokter-uroloog te Gent, oud hoogleraar; verdiepte zich in de geschiedenis der geneeskunde. INHOUD Pag. Het uitverkoren eiland („Paradise lost") door Tina Keller 155 Betje "Wolff en Zeeland door Dr P. J. Meertens 161 De provincie en de tentoonstellingen door C. van Schagen 170 De Molen door Jannie de Hullu 181 Uit de familiepapieren van Mr Itel Frederik Turcq door Dr L. Elaut 183 V. Druk: Firma G. W. den Boer, Middelburg.

Zeeuws Tijdschrift | 1954 | | pagina 32