Zeeuws Tijdschrift De vijfde jaargang N U M M E R 1 5 e JAARGANG 195 5 Het eerste nummer van de vijfde jaargang presenteert zich en het heeftzoals trouwens elk eerste nummer, pretenties voor zes. De lezer wil dit natuurlijk niet zomaar accepteren en vraagt naar een rechtvaardiging of ten minste naar een omschrijving van een dergelijke eerzucht. Welaanhier volgt zij. Naar vorm en inhoud ondergaat het Zeeuws Tijdschrift" een verandering. Allereerst de vorm. Het typografisch uiterlijk is enigszins gewijzigd: de spijs wordt van nu af aan in wisse lende schalen opgediend, in de hoop dat dit aan de eetlust ten goede zal komen. Een nieuw gewaad zou hierhij niet misstaan. Helaas is de tailleur die de redactie zich heeft gekozen de graficus Dirk van Gelder nog niet beschikbaar. Wij moeten ons dus nog een jaar met de oude omslag tooien. Dan de inhoud. Een zo groot mogelijke verscheidenheid naar onderwerp en streek zal worden 7iagestreefd. Het oude patroon moet hier duidelijker kenbaar worden. Ook het actualiteits- streven zal scherper naar voren dienen te komen. Een nieuw thema zal worden aangeroerd met het schrijven van portretten van interessante tijdgenoten in Zeeuws verband en met het openen van kolommen aan Zeeuwen die naar aanleiding van de huidige situatie, een historische gebeurtenis of iets dergelijks belangwekkende en soms prikkelende dingen hebben mee te delen. Dit thema is in dit nummer op tweevoudige wijze uitgewerkt. Een andere wens is het opnemen van illustraties van Zeeuwse kunstenaars, waarmee eveneens een aanvang is gemaakt. Dan is er tenslotte het verschijnen van een bijzonder nummer, waar dit actueel is. Voor dit jaar kondigen wij een speciaal landaanwinningsnummer aan. Dit programma zal worden uitgevoerd door een gewijzigde redactie. De heer H. Pieters heeft zich wegens drukke werkzaamheden men zie het artikel over de betekenis van de Provinciale Bibliotheek! teruggetrokken. De redactie, die met de heer G. A. de Kok is aangevuld, betreurt doch respecteert dit besluit. Haar contacten met de afgetredene zullen gelukkig niet verloren gaan, nu het Bestuur hem een plaats in zijn midden heeft aangeboden. Weer is een besluit genomen voor een jaar verder te gaan. Hopelijk zal de lopende grote abonnementenactie de financiële basis leggen voor een langere toekomst. Aan de lezer nogmaals onze vraag, ook deze kant van onze zaak te steunen. 1

Zeeuws Tijdschrift | 1955 | | pagina 3