Aan dit nummer werkten mee: G. A. de Kok, redacteur Zeeuws Tijdschrift. Mr F. WAdriaanse, advocaat en procureur te Middelburg, voorzitter van Zeeuwse Volks universiteit. Drs M. C. Verburg, redacteur Zeeuws Tijdschrift. L. Wde Bree, redacteur Zeeuws Tijdschrift. Jac. Prince, geb. 1927 te Vlissingen. Kunstschilder. Studeerde aan Academie Beeldende Kunsten te Rotterdam, illustratief werk voor uitgevers in Nederland en België. Portretten. Bezig met muurschilderingen kazerne Middelburg. Ir M. de Vink, Directeur van de Planologische Dienst voor Zeeland. J. C. Nijland, geb. 1888 te Middelburg. Oud-leraar tekenen en kunstgeschiedenis aan H.B.S. en M.M.S. te Amersfoort. Kunstschilder. Secretaris Amersfoorts Kunstenaars Genootschap. Drs Louis Lockefeer, redacteur Zeeuws Tijdschrift. Mr J. F. G. Schlingemann, secretaris Zeeuwse Landbouwmaatschappij en Gewestelijke Raad van het Landbouwschap. Henk Stam, geb. 1922 te Utrecht. Studeerde aan het Conservatorium en de Rijksuniversiteit aldaar, alsmede compositie bij Wolfgang Fortner in Heidelberg. Hem werden diverse compositieopdrachten verleend, o.a. door de regering en de radio. Verschillende publicaties in tijdschriften, voorts een biografie over Schumann, een werk over hedendaagse muziek enz. Sinds September 1954 directeur van de Zeeuwse Muziekschool. P. C. J. Reyne, geb. 1906 te Vianen. Bracht zijn jeugd in Zeeland door. Leraar Nederlands Rijks H.B.S. te Gouda. Lid van de A. I. C. A. (Association Internationale des Critiques d'Art). Critieken en beschouwingen over Beeldende Kunst o.a. in: de Vrije Katheder, Kroniek voor Kunst en Kuituur, Mens en Wereld. Monografie: Herman Kruyder (de Vrije Bladen 1948). INHOUD Pag. Commissaris der Koningin in Zeeland door G. A. de Kok 2 Tien jaar cultureel werk in de Provincie door Mr F. W. Adriaanse 6 Productiviteitsbevordering in de Zeeuwse industrieën door Drs M. C. Verburg 9 Bouwvolumineuze bespiegelingen door Drs M. C. Verburg 12 Zeelands culturele schatkamer in de Middelburgse Abdij door L. W. de Bree 13 Van Zeeuwse mijmeringen tot Deltaplan door Ir M. de Vink19 Het bataillon „nam" de slikken van het Sloe door C. Nijland 22 Literatuurprijs van de stad Middelburg 1954 door Drs Louis Lockefeer 25 Landbouw-evolutie in Zeeland door Mr J. F. G. Schlingemann 29 Zeeland heeft thans eigen muziekschool door Henk Stam 31 Over de dichter Hans Warren door P. C. J. Reyne - 34 Druk: Firma G. W. den Boer, Middelburg.

Zeeuws Tijdschrift | 1955 | | pagina 40