No. 3/4 ZEEUWS TIJDSCHRIFT De tijd van zes Zeelanden plus twee trans- scaldische districten geraakt voorbij. Het pro vinciaal bestuur werkt aan de versmelting tot een Zeeuwse eenheid krachtig mee. Door aan wezigheid van twee Zeeuwsvlamingen in het College van Gedeputeerde Staten dat uit zes leden bestaat waren in de afgelopen jaren de belangen der Zeeuwsvlamingen zeer redelijk gewaarborgd. De binding der delen groeit in Zeeland zienderoog. OVER enkele decennia zal wellicht het Deltaplan verwezenlijkt zijn. Dan trekt Holland de snoer van Zeeuwse eilanden naar zich toe en aan de oevers der Zeeuwse stromen zal de bevolking der grote steden letterlijk en figuurlijk haar tenten op slaan. In het Deltaplan is Zeeuwsvlaanderen niet rechtstreeks betrokken. Wel is er sprake alleen nog maar sprake van een groots tunnelplan: een tunnel die eenmaal het her wonnen land van Saeftinge zal verbinden met de Brabantse wal. Die tunnel zou de ontslui ting van Zeeuwsvlaanderen naar overig Ne derland voltooien, het eeuwenlange isolement radicaal opheffen. Maar terwijl de Zeeuwse eilanden zich in de toekomst gaan richten op de beide Hollanden, zouden Oost- en West- Zeeuwsvlaanderen in de eerste plaats de invloed van Brabant ondergaan. De Zeeuwse eenheid, in deze jaren met zoveel zorg nog op te bouwen, zou door verschil in oriëntering te niet kunnen gaan. Mogelijk ligt hier een taak voor het Provinciaal bestuur, dat vermag vooruit te zien en zeker niet wenst, dat over vijftig jaar de Zeeuwen, die ten noorden en ten zuiden van de Schelde leven, twee gezin nen zijn, die noodgedwongen één huis be wonen. L. W. DE BREE. ABONNEMENTEN De abonnementsprijs van het "Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland 7,50, voor België frcs 125,in beide gevallen franco per post. Men abonneert zich voor een hele jaargang, bij vooruitbetaling te voldoen; op zegging dient te geschieden vóór 1 Jan. De prijs van losse nummers bedraagt resp. i,;o of frcs. B. 25, Postrekening no. 480610 ten name van het Zeeuws Tijdschrift, Middelburg. BRIEVEN EN STUKKEN voor de redactie en boeken ter bespreking zende men aan de redactie-secretaris: Drs M. C. Verburg, Kastanje laan 11, Middelburg. Ongevraagde bijdragen worden bij niet-plaatsing terug gezonden, mits retour-porto was ingesloten. Alle cor respondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administrateur P. J. van der Koorde, Veerse Singel 178, Middelburg. 129

Zeeuws Tijdschrift | 1955 | | pagina 63