No. ZEEUWS TIJDSCHRIFT Sint Caecilia; 70 x 85 Chanson du Chantier; 75 x 90 IK wil iets uit bet leven van Reimond Kim- pe vertellen. Niet om het anecdotische maar om het essentiële uit dit leven van strijd, neergang, opgang, en steeds weer strijd, dat de groei en ontwikkeling van zijn werk leidde en stuwde tot wat het nu is. Kimpe is een gesloten figuur; hij tast voor zichtig naar debedoelingen van zijn even mens- Wet. leven heeft hem enigszins schuw ge maakt, maar heeft het koppig-Vlaamse van de Gentenaar niet gebroken. Gent was steeds een stad van Kempers en artiesten- Op 8 december 1885 werd hij er geboren. Een eenvoudige rekensom leert ons dat 1955 een kroonjaar vormt in het leven van deze artiest, die nog steeds in de volle wasdom van de artistieke creatie staat. Hij studeerde met succes aan de Gentse uni versiteit af als civiel ingenieur. In zijn studententijd komt hij onder invloed van de Van-Nu-en-Straksers en breekt zijn artistieke scheppingsdrang los in verzen, to neelstukken en proza-verhalen. Via de literatuur komt hij met de jonge schilders in aanraking te Gent, St. Maertens Laethem en later te Lier, waar hij van 1910 1917 als ingenieur verbleef en een intieme vriend van Felix Timmermans werd. In het piëteitsvolle werkje van Lia Tim mermans, aan haar vader gewijd, lezen we: „Een ander van de vrienden was Reimond Kimpe. Eigenlijk was hij ingenieur maar hij schilderde en schreef ook: een fijnzinnige jongen". Op 35-jarige leeftijd vestigt hij zich te Middelburg en voortaan geeft hij zich geheel aan de schilderkunst, zijn eigenlijke roeping. EEN leven van hard labeur, van ontem bare werkdrift breekt aan. Een geweldige klap brengt hem het oorlogsgeweld van 1940. Door een atelier- brand gaan 200 doeken en alle tekeningen van Walcheren, een veelvoud van 200, ver loren.

Zeeuws Tijdschrift | 1955 | | pagina 13