No. 5 ZEEUWS TIJDSCHRIFT Zeeuwse landschap en de Zeeuwse aard een grote invloed op ons werk hebben uitgeoe fend, dan wel zich er in manifesteren. Bij iemand als Jan Wit, die lange tijd in Zeeland woonde, blijft dat toch veel incidenteier, al noem ik als frappant voorbeeld het vers "Dit is de kade weer" uit "Rites de passage". Over Lou Vleugelhof kan ik nog niet veel zeggen, daar deze dichter nog aan het begin van zijn ontwikkeling staat, een ontwikkeling waarin ik echter wel vertrouwen heb. Hij weet specifiek-Zeeuwse eigenschappen en -beelden boeiend, van binnen-uit in zijn eigen problematiek te verwerken en legt ons daar door een Zeeland open, zoals dat zich diep-in, existentieel aan ons openbaart- En wat tenslotte mijzelf betreft: ik volsta met de opmerking te citeren die Ad den Bes ten een paar jaar terug in een critiek op een van mijn bundels, te weten "Eiland in de Stroom" neerschreef, n.l. dat "stellig geen streek in Nederland op zo overtuigende wijze gestalte heeft gekregen in de poëzie van de laatste decenniën als juist Zeeland in deze zo typisch Zeeuwse en toch volkomen onprovin cialistische bundel". HANS WARREN Inmiddels verscheen van deze schrijver de bun del „Oorsprong" die het bovenstaande bevestigt, en heeft de lezer van het Z. T. kennis kunnen nemen van de tekst van Vleugelhof's declamatorium. ABONNEMENTEN De abonnementsprijs van het Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland 7,50, voor België frcs 125,in beide gevallen franco per post. Men abonneert zich voor een hele jaargang, bij vooruitbetaling te voldoen; op zegging dient te geschieden vóór 1 Jan. De prijs van losse nummers bedraagt resp. 1,50 of frcs. B. 25, Postrekening no. 480610 ten name van het Zeeuws Tijdschrift, Middelburg. BRIEVEN EN STUKKEN voor de redactie en boeken ter bespreking zende men aan de redactie-secretaris: Drs M. C. Verburg, Kastanje laan 11, Middelburg. Ongevraagde bijdragen worden bij niet-plaatsing terug gezonden, mits retour-porto was ingesloten. Alle cor respondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administrateur P. J. van der Koorde, Veerse Singel 178, Middelburg. 159

Zeeuws Tijdschrift | 1955 | | pagina 31